Wiosna 2024, nr 1

Zamów
Promocja!

693

Jesień 2023, nr 3

To nie jest kraj dla rodziców | Rozliczalność w Kościele | W obronie nieużytecznego

Niezbędna ewangeliczna rewitalizacja Kościoła to proces wieloaspektowy i długotrwały. Tu nie ma cudownych przepisów, co nie znaczy, że nie należy poszukiwać konkretnych rozwiązań. Takie poszukiwania to „szycie nowych bukłaków” dla Kościoła przyszłości. Zróbmy to razem!

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30.50 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24.40 zł

Spis treści

Jesień 2023, nr 3 (693)

Od redakcji

Społeczeństwo

To nie jest kraj dla rodziców

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Do końca wieku liczba ludności może spaść poniżej 30 milionów. Jednocześnie na potomstwo decydują się dziś częściej zamożne kobiety z dużych miast. Czy rodzicielstwo stanie się luksusem dla bogatych? Czy czeka nas epidemia samotności?

Wiara

Rozliczalność w Kościele

Po co w Kościele rozliczalność? Kogo należy rozliczać, z czego i jak? Watykańskie sankcje dotknęły 1/10 polskich biskupów – o czym to świadczy? Ale czy następcy apostołów w ogóle powinni się rozliczać przed ludźmi? Co na to teologowie i kanoniści? Czy jesienny synod zajmie się tym tematem?

Kultura

W obronie nieużytecznego

We współczesnej kulturze przeciętność stała się wstydliwa. „Czy jeszcze jestem, gdy niczego nie zdobywam?” – oto kluczowe pytanie ery perfekcjonizmu. Tymczasem sztuka stoi po stronie ludzi uznanych za bezużytecznych. Jak wyrwać się z obsesji pragmatyzmu i znaleźć skarb w brudzie, nudzie i odpadkach?