Wiosna 2024, nr 1

Zamów
Promocja!

687

Wiosna 2022, nr 1

Media przyszłości | Zakonnice przestają milczeć | Bunt uciśnionych w kulturze?

Czy w polskiej kulturze rzeczywiście mamy do czynienia z buntem uciśnionych? Czy powstają zapowiadane nowe arcydzieła i nowe hierarchie w sztuce? Czemu służy wymiana kadry kierowniczej czołowych placówek kultury? Jakie wzorce estetyczne są obecnie promowane? Odpowiedzi szukamy w wiosennej „Więzi”, podsumowując politykę kulturalną obozu Prawa i Sprawiedliwości.    

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20.25 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26.73 zł

Spis treści

Wiosna 2022, nr 1 (687)

Od redakcji

Społeczeństwo

Media przyszłości

W narzekaniach na coraz niższą jakość mediów najwięcej mówi się o ich upolitycznieniu. Ale przecież degenerujący wpływ mają też zmiany technologiczne, presja komercyjna i zamknięcie środowiskowe. Pora na nowy ład medialny! Jakie powinny być jego fundamenty prawne? Jak zbudować media przyszłości?

Wiara

Zakonnice przestają milczeć

Oficjalnie to już nie tabu, lecz w praktyce wciąż tak. Historie przemocy, także seksualnej, w zakonach żeńskich są już opisywane, powstają inicjatywy pomocowe, ale skala zjawiska jest wciąż nieznana. Trzeba o tych krzywdach mówić głośno. Inaczej bowiem nie zostaną usłyszane. A są realne. I bolą.

Kultura

Bunt uciśnionych w kulturze?

Pora na dyskusję o polityce kulturalnej Prawa i Sprawiedliwości. Jakie są owoce zapowiadanej kontrkulturowej rewolucji? Czemu służy wymiana kadry kierowniczej czołowych placówek kultury? Jakie wzorce estetyczne są obecnie promowane? Czy powstały zapowiadane nowe arcydzieła i nowe hierarchie w sztuce?