Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Dziś premiera letniej „Więzi”

Więź lato 2021

Jak iść przez noc ciemną Kościoła? Jak wychowywać dzieci bez przemocy? Czy przekroczenie wpisane jest w naturę zawodu aktora? Przeczytacie o tym w najnowszym numerze.

Dziś premiera letniego numeru kwartalnika „Więź”, a w nim 240 stron dobrych treści!

Wesprzyj Więź.pl

W dziale społecznym przywołujemy Janusza Korczaka, który powtarzał, że nie ma dzieci, są ludzie, a każdy człowiek – niezależnie od wieku – zasługuje na szacunek. Jak wychowywać dzieci bez przemocy, w duchu personalistycznym? Dyskutujemy o tym z Joanną Baranowską, Agnieszką Piskozub-Piwosz i Marcinem Perfuńskim. Ponadto w tym bloku: Jak wrażliwie i odpowiedzialnie mówić dzieciom o seksualności? Czy wada letalna nienarodzonego dziecka czyni je mniej człowiekiem?

W dziale religijnym zastanawiamy się nad tym, jak iść przez noc ciemną Kościoła, gdy nie można już zaufać dotychczasowym przewodnikom, gdy nie widać światła w tunelu. „Na dobre przeżywanie nocy ciemnej nie ma prostej recepty. Ciemność nie może być jasnością” – pisze w edytorialu Zbigniew Nosowski, naczelny „Więzi”. „Ciemność musi być ciemna” – mówi nam o. Paweł Krupa. Ponadto dyskutujemy o tym, czy w dzisiejszym świecie „zbawienie” jest tylko pustym pojęciem. Przeczytacie również, do czego odchodzą ci, którzy opuszczają Kościół, jak wygląda duchowość postkatolików.

Wesprzyj Więź

„Granice transgresji” to temat działu kulturalnego. Czy przekroczenie wpisane jest w naturę zawodu aktora? O tym opowie aktorka Matylda Paszczenko. Pytamy też, czy ujawnienie mechanizmów molestowania w tym środowisku to przypomnienie o granicach transgresji? Czego uczy historia „wolnej miłości”, która – w imię pełnej swobody – stała się kolejną formą obyczajowego przymusu?

W numerze ponadto m.in. rozmowa Szymona Bojdo z Ingą Iwasiów i ks. Andrzejem Dragułą o tym, czy istnieje „czyste pole” dla rozmowy między teologią a literaturą, a także esej Sebastiana Dudy o tym, dlaczego głośna książka Piotra Augustyniaka może być niebezpieczna, oraz nowe wiersze Urszuli Kozioł, Bohdana Zadury i Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego.

Zachęcamy do lektury całego numeru. Kupicie go tutaj.

Podziel się

3
Wiadomość