Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Recenzje

Piotr Wilkin, „Kontakt” zima 2019, nr 41

Książka Majewskiego jest zbiorem luźno powiązanych ze sobą esejów, które stanowią autorskie wprowadzenie do szeregu czołowych problemów współczesnej teologii. (…)

Największą siłą książki jest właśnie ów przekrój przez współczesną myśl teologiczną, w tym myśl zachodnią, często nieznaną polskiemu czytelnikowi. Dzięki temu można nie tylko zapoznać się z wieloma ciekawymi zagadnieniami, ale także wejść w długą historię debaty na ich temat. (…)

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Majewski pokazuje bardzo precyzyjnie argumenty teologiczne, podbudowane głęboką wiedzą historyczną, analizą Pisma oraz Tradycji Kościoła.

(…)

Jako całość zbiór jest zdecydowanie wart polecenia, chociażby ze względu na to, że na polskim rynku wydawniczym stanowi unikalny przewodnik po współczesnych debatach teologicznych, pisany właśnie z perspektywy debaty teologicznej, a nie sporu filozoficznego, politycznego czy światopoglądowego. Istotnym z tego punktu widzenia dodatkiem jest także bogata bibliografia, która pozwoli czytelnikowi zainteresowanemu pogłębieniem swojej wiedzy na dalsze zgłębianie tematu.