Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Charyzmaty bez nadużyć

27 grudnia 2021

20:00-21:00

27 grudnia o godz. 20 na stronie FB „Więzi” odbędzie się spotkanie promocyjne zimowego numeru kwartalnika „Więź”. Zbigniew Nosowski i Marek Kita porozmawiają na żywo z udziałem widzów o duchowości charyzmatycznej.

Wesprzyj Więź.pl

Czy duchowość charyzmatyczna jest bardziej niebezpieczna od innych modeli duchowości? Czy charyzmatyczność można połączyć z kontemplacyjnością, a pentekostalne przeżywanie wiary z tradycyjnymi ścieżkami duchowości katolickiej? O tym Zbigniew Nosowski będzie rozmawiał z dr hab. Markiem Kitą.

Wesprzyj Więź

W zimowej „Więzi” – w dyskusji „Jakich bezpieczników potrzebuje duchowość charyzmatyczna?” – świeccy teologowie: Monika Białkowska, Marek Kita i Piotr Sikora rozmawiają o wnioskach, jakie należałoby wyciągnąć z bolesnych lekcji, jakimi są kolejne przypadki łączenia nadużyć władzy i sumienia z wykorzystywaniem seksualnym przez liderów różnych wspólnot i grup modlitewnych.

W tym samym numerze m.in.: psychoterapeutka Barbara Smolińska mówi w rozmowie z Katarzyną Sroczyńską o towarzyszeniu duchowym (które odróżnia od kierownictwa duchowego); Marek Nowicki opisuje mało znane spory księży Franciszka Blachnickiego i Bronisława Dembowskiego o wizję rozwoju Odnowy w Duchu Świętym w Polsce; ks. Grzegorz Strzelczyk wnikliwie analizuje – w tekście „Cztery poziomy zgorszenia” – teologiczne konsekwencje wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez duchownych.

Numer można kupić tutaj: bit.ly/wiez-zima2021. Zachęcamy szczególnie do zakupu prenumeraty i wspierania w ten sposób naszego pisma.