Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Już wkrótce nowa „Więź”. Dlaczego warto kupić ją w prenumeracie?

Premiera pierwszego w tym roku numeru „Więzi” już na dniach! Aby mogli Państwo się przekonać, że warto czekać na każdy nowy numer, postanowiliśmy udostępnić za darmo trzy starannie wybrane teksty z „Więzi” z roku 2021.

Stawkę otwiera esej Sebastiana Dudy „Drugi Sobór Trydencki niezbędnie potrzebny”, w którym autor, analizując naturę trwającego od dłuższego czasu kryzysu Kościoła, stawia tezę, że do uzdrowienia sytuacji nie wystarczy tylko zmiana personalna czy reforma władzy, bo problem jest dużo głębiej, w samej doktrynie chrześcijańskiej – to ona wymaga przepracowania, aby chrześcijaństwo znalazło duchową odpowiedź na lęki współczesnych. 

O konieczności rozpuszczenia skorupy systemu kościelnego, aby dotrzeć do istoty Kościoła, mówił też na łamach „Więzi” Marek Kita podczas rozmowy z udziałem Moniki Białkowskiej, Marii Rogaczewskiej i Zbigniewa Nosowskiego. Zapis tej dyskusji pt. „Kościelne nieposłuszeństwo obywatelskie” od dziś również mogą przeczytać Państwo bez dodatkowych opłat.   

Wesprzyj Więź.pl

W tym dramatycznym momencie, w którym nasze myśli biegną w stronę walczącej Ukrainy, chcemy także pokazać Państwu, jak wyglądał ten kraj przed wojną. Piotr Kosiewski w tekście „Opowiedzieć siebie od nowa. Ukraińska sztuka w czasach niepodległości” podaje liczne przykłady na to, że ukraińska sztuka współczesna to jedno z najciekawszych zjawisk ostatnich dekad w kulturze naszej części Europy.

Jeśli chcą Państwo mieć pewność, że nie przegapią premiery żadnego numeru, a świeży numer „Więzi” sam trafi do skrzynki pocztowej, warto sięgnąć po prenumeratę. To nie tylko najwygodniejszy sposób zakupu, ale również forma wsparcia dla redakcji, abyśmy w dalszym ciągu mogli tworzyć pogłębione, rzetelne i nieoczywiste treści.

Prenumeratę najprościej mogą Państwo kupić na stronie www.prenumerata.wiez.pl.

W ramach subskrypcji otrzymują Państwo:

– bezpłatną dostawę wersji drukowanej w Polsce (w przypadku wyboru Pakietu druk + cyfra),

– dostęp online do artykułów kwartalnika,

– wersje elektroniczne „Więzi”,

– wiarygodną, nieoczywistą i pogłębioną publicystykę,

– pełny dostęp do wszystkich materiałów serwisu Więź.pl, w którym na bieżąco komentujemy wydarzenia, a także prezentujemy nowe podkasty i wideoblogi.

Wesprzyj Więź

Prenumeratę można też opłacić, dokonując przelewu na konto bankowe Towarzystwa „Więź” (Warszawa, ul. Trębacka 3) w PKO BP S. A. nr 79 1020 1156 0000 7702 0067 6866. Prosimy o czytelne wpisanie w przelewie danych: imię, nazwisko, dokładny adres Prenumeratora oraz liczba zamawianych egzemplarzy i okres prenumeraty.

Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo wybrać prenumeratę sponsorską. Nazwiska osób, które wspierają „Więź”, drukujemy w „Podziękowaniach dla Przyjaciół” w kwartalniku.

Dodatkowe informacje o prenumeracie można uzyskać pod numerem telefonu: (22) 827- 96-08 oraz pod adresem e-mail: prenumerata@wiez.pl.

Podziel się

2
Wiadomość