Jesień 2021, nr 3

Zamów

Franciszek: W przyszłym tygodniu zaszczepię się przeciw COVID-19

Papież Franciszek, kwiecień 2020. Fot. Catholic Church England and Wales

Z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić – mówi papież Franciszek.

Te słowa padły w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Canal 5, który zostanie wyemitowany jutro wieczorem. Agencje informują o zaprezentowanej już dzisiaj zapowiedzi wywiadu.

Papież zachęcił wszystkich, by podobnie jak on zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, chroniąc nie tylko własne zdrowie, ale także innych osób.

– Sądzę, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, ponieważ ryzykujesz zdrowiem i życiem, ale ryzykujesz także życiem innych osób. W przyszłym tygodniu zaczniemy szczepienia w Watykanie, a ja zarezerwowałem już sobie miejsce. To trzeba podjąć – stwierdził Franciszek.

Franciszek odniósł się także do niedawnych zamieszek w Waszyngtonie i ataku zwolenników Donalda Trumpa na amerykański Kapitol. – Nigdy nie można godzić się na przemoc – podkreślił. Wyraził zdumienie, że doszło do niej w społeczeństwie tak zdyscyplinowanym, jak amerykańskie. Jednocześnie zaznaczył, że trzeba wyciągnąć naukę z tego, co się wydarzyło i naprawić popełnione zło.

Od marca ubiegłego roku koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 89,2 mln ludzi, 49,6 mln ozdrowiało, zmarło 1,92 mln osób.

Czytasz Więź? Wspieraj od dziś

Watykańskie media podały dziś, że wśród ofiar jest Fabrizio Soccorsi, osobisty lekarz papieża.

Przeczytaj też: Prosto, rygorystycznie, solidarnie. 16 zaleceń, jak chronić siebie i bliskich

KAI, DJ

Podziel się

10
Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.