Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Franciszek: W przyszłym tygodniu zaszczepię się przeciw COVID-19

Papież Franciszek, kwiecień 2020. Fot. Catholic Church England and Wales

Z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić – mówi papież Franciszek.

Te słowa padły w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Canal 5, który zostanie wyemitowany jutro wieczorem. Agencje informują o zaprezentowanej już dzisiaj zapowiedzi wywiadu.

Wesprzyj Więź.pl

Papież zachęcił wszystkich, by podobnie jak on zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, chroniąc nie tylko własne zdrowie, ale także innych osób.

– Sądzę, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, ponieważ ryzykujesz zdrowiem i życiem, ale ryzykujesz także życiem innych osób. W przyszłym tygodniu zaczniemy szczepienia w Watykanie, a ja zarezerwowałem już sobie miejsce. To trzeba podjąć – stwierdził Franciszek.

Franciszek odniósł się także do niedawnych zamieszek w Waszyngtonie i ataku zwolenników Donalda Trumpa na amerykański Kapitol. – Nigdy nie można godzić się na przemoc – podkreślił. Wyraził zdumienie, że doszło do niej w społeczeństwie tak zdyscyplinowanym, jak amerykańskie. Jednocześnie zaznaczył, że trzeba wyciągnąć naukę z tego, co się wydarzyło i naprawić popełnione zło.

Od marca ubiegłego roku koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 89,2 mln ludzi, 49,6 mln ozdrowiało, zmarło 1,92 mln osób.

Wesprzyj Więź

Watykańskie media podały dziś, że wśród ofiar jest Fabrizio Soccorsi, osobisty lekarz papieża.

Przeczytaj też: Prosto, rygorystycznie, solidarnie. 16 zaleceń, jak chronić siebie i bliskich

KAI, DJ

Podziel się

10
Wiadomość