Recenzje
Juliusz Gałkowski, areopag21.pl
Jest to książka pozwalająca czytelnikowi na duchowe „przepracowanie” tematu. To ważne, ponieważ współcześnie w Kościele polskim (i nie tylko polskim) zbyt często stawia się na „klimaty” i odczucia, pomijając zupełnie wiedzę. Książka teologa może być pisana w sposób popularny i nie musi przytłaczać szeregiem trudnych słów. Teologia jest dziedziną łączącą wiedzę z duchowością. Jeżeli ktoś potrzebuje „coś czuć”, to powinien kupić sobie dezodorant, a nie książkę.
Czego zatem dowiadujemy się z książki? Naprawdę sporo, walor edukacyjny jest w niej naprawdę istotny. Pochlebiam sobie, że nienajgorzej stoję ze znajomością literatury biblistycznej, a z książki prof. Draguły dowiedziałem się sporo. I to jest ogromy plus.
Jako plus chciałbym także ukazać układ książki, poszczególne rozdziały (rozdzialiki raczej) odnoszą się do kluczowych sformułowań w opowieści, które autor stara się wytłumaczyć. I to bynajmniej nie „po swojemu”, szereg odniesień do aktualnej literatury teologicznej, do papieża Franciszka czy współczesnego obrazu świata czyni tę narrację tym ciekawszą, że bardziej zrozumiałą i bliższą czytelnikowi.
Całą recenzję można przeczytać na portalu areopag21.pl.