Lato 2022, nr 2

Zamów

Więź. Podcasty

Podcasty.wiez.pl

Poruszamy najważniejsze tematy społeczno-polityczne, religijne i kulturalne z perspektywy katolicyzmu otwartego na świat. Słuchaj podcastów „Więzi” bezpłatnie w naszym serwisie oraz na popularnych platformach podcastowych.

Uruchamiamy pięć cykli podcastowych. Oto one.


Półprzewodnik po nocy ciemnej

Zbigniew Nosowski

Autor: Zbigniew Nosowski

Nie da się napisać przewodnika po krainie, której nie znamy. A ciemna noc Kościoła jako zbiorowe doświadczenie duchowe to dla polskich katolików przeżycie nowe. Dlatego ten zbiór rozmów może być co najwyżej półprzewodnikiem. Będę tu poszukiwał drogowskazów i punktów orientacyjnych na długą wędrówkę. Może uda się znaleźć także źródła światła?

Rozmawiam tu z ludźmi, którzy, tak jak i ja, szukają odpowiedzi, błądząc niekiedy w ciemnościach – czasem po omacku, czasem już bardziej świadomie.

Odcinek #1: środa, 11 maja

Odcinek #2: środa, 1 czerwca

Odcinek #3: środa, 13 lipca


Zwięźle

Jakub Halcewicz-Pleskaczewski

Autor: Jakub Halcewicz-Pleskaczewski

W podcaście „Zwięźle” komentujemy bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, religijne i kulturalne. Zwięźle nie zawsze znaczy krótko, ale zawsze aktualnie i na temat. Zapraszamy do rozmowy cenione osoby życia społecznego, które pomagają nam zrozumieć wydarzenia, jakie rozgrywają się na naszych oczach.

Odcinek #1: środa, 11 maja

Odcinek #2: środa, 9 czerwca

Odcinek #3: środa, 27 lipca


Pomiędzy

Sebastian Duda
Sebastian Duda. Fot. Więź

Autor: Sebastian Duda

Zacierają się w Europie granice między wiarą a niewiarą. Niemało jest lekarstw na wyciszenie duchowej „pustki po Bogu”. W podkaście „Pomiędzy” rozmawiam o tym, co ważne – z wierzącymi, niewierzącymi, „postwierzącymi”, agnostykami i duchowymi poszukiwaczami. Czy szukamy tego samego innymi drogami czy też mamy inne cele? Czego możemy się wzajemnie nauczyć? Zapraszamy do wspólnych poszukiwań!
Zapraszam do rozmowy artystów, naukowców i ludzi kultury. Chcę poznać ich duchowość w świecie, gdzie jej przeżywanie przyjmuje coraz bardziej zróżnicowane formy.

Odcinek #1: środa, 18 maja

Odcinek #2: środa, 15 czerwca

Odcinek #3: środa, 20 lipca

Odcinek #4: środa, 3 sierpnia


Zrozumieć więcej

Ewa Buczek

Autorka: Ewa Buczek

W podkaście „Zrozumieć więcej” rzucam wyzwanie jednemu z największych paradoksów współczesności: z jednej strony nigdy jeszcze dostęp do informacji nie był tak prosty, z drugiej coraz trudniej jest dotrzeć do rzetelnej wiedzy na temat wielu zjawisk, bo zewsząd atakuje nas szum informacyjny pełen półprawd, postprawd i fake newsów. W moim podcaście spróbujemy razem przebić się przez ten szum i dotrzeć do istoty rzeczy! 

W moim podcaście goszczę osoby ciekawe świata, które potrafią o sprawach społecznych opowiadać w sposób fascynujący i bliski codziennemu życiu.

Odcinek #1: środa, 25 maja

Odcinek #2: środa, 6 lipca


Inny pomysł na demokrację

Bartosz Bartosik

Autor: Bartosz Bartosik

Do rozmowy w „Innym pomyśle na demokrację” zapraszam osoby, które przecierają nowe szlaki na mapie polskiego życia wspólnotowego i są otwarte na rozmowę z tymi, którzy poruszają się po niej inną drogą. Z moimi gośćmi rozmawiam na tematy społeczne i polityczne, ale z głębszym oddechem. Przybliżam tu pomysły, które ciekawią i inspirują, a przede wszystkim są głoszone przez praktyków, którzy swoje myśli i swój czas codziennie angażują w tworzenie lepszego życia obywatelskiego.

„Inny pomysł na demokrację” to cykl inspirowany projektem Oczyszczalnia, realizowanym przez Laboratorium. Nazwa podcastu pochodzi od analizy Jakuba Wygnańskiego

Odcinek #1: piątek, 24 czerwca


Podcasty kwartalnika „Więź”


Podcasty Wydawnictwa Więź


Przeczytaj także: „Więź” uruchamia pięć cykli podcastowych

Podziel się

5
4
Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.