Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Uprzedźmy nową falę pandemii”. Bp Jezierski apeluje do niezaszczepionych: Nie rezygnujcie ze szczepień!

Bp Jacek Jezierski podczas zebrania KEP na Jasnej Górze 28 sierpnia 2020 roku. Fot. episkopat.pl

Nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę – pisze bp Jacek Jezierski.

Elbląski biskup Jacek Jezierski wydał dziś komunikat, w którym zachęca do szczepień przeciwko koronawirusowi.

Wesprzyj Więź.pl

„Jest prawdopodobne, że nadejdzie kolejna fala epidemii COVID-19. Koronawirus doświadczył już mocno nasze społeczeństwo. Dlatego zachęcam, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom. One osłabiają uderzenie choroby” – czytamy.

Zdaniem hierarchy „Pan Bóg dał nam czas życia na ziemi, na pracę, twórczość, wspólnotę rodzinną. Jednak nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę”. „Apeluję więc do wszystkich niezaszczepionych: nie rezygnujcie ze szczepień!” – podkreśla bp Jezierski.

Ponadto przypomina: „Po II wojnie światowej szczepienia przeciw gruźlicy miały charakter powszechny. W ten sposób występowalność tej choroby została mocno ograniczona. Dzisiaj również potrzebna jest odporność naszego pokolenia wobec koronawirusa”.

Apel dotyczący szczepień już w kwietniu wydał Józef Guzdek, wówczas biskup polowy, obecnie metropolita białostocki. W lipcu abp Stanisław Gądecki, przewodniczący episkopatu Polski, zaznaczał, że szczepienie powinno być dobrowolne, ale jednocześnie „Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się”.

Wesprzyj Więź

Kilka tygodni temu do szczepień w punkcie otwartym przy warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej zachęcał kard. Kazimierz Nycz, metropolita Warszawy. W najbliższą niedzielę natomiast punkty szczepień przeciw COVID-19 zostaną uruchomione przy dziesięciu kościołach diecezji opolskiej. Podobna akcja odbędzie się na terenie diecezji kieleckiej.

Przeczytaj też: Zaszczepić czy przekonać

KAI, DJ

Podziel się

1
Wiadomość