Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Prowincjał pijarów apeluje przed Dniem Dziecka o zgłaszanie nadużyć w zakonie

Mateusz Pindelski. Fot. Pijarzy.pl

Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych. Dlatego apeluję do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały – pisze o. Mateusz Pindelski.

Na stronie Zakonu Pijarów ukazał się komunikat z apelem prowincjała o. Mateusza Pindelskiego.

Wesprzyj Więź.pl

„Jako duszpasterze i wychowawcy pracujący z dziećmi i z młodzieżą włączamy się w działanie Kościoła na rzecz chronienia ich i naprawiania zła wyrządzonego im w przeszłości. Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych, które miały miejsce w naszym środowisku. Dlatego apeluję do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały” – pisze. o. Pindelski.

Prowincjał informuje, że „zgłoszenia przyjmuje Delegat o. Prowincjała ds. ochrony małoletnich i dorosłych: o. Grzegorz Misiura SP”. Jego dane kontaktowe to: ul. Dzielskiego 1, 31-465 Kraków, tel. 698 988 077, ochrona@pijarzy.pl.

O. Pindelski zachęca do przeczytania „Norm i zasad ochrony dzieci i młodzieży”, obowiązujących w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów (PDF można przeczytać tutaj). Przypomina, że „osoby które dowiedziały się o wykorzystaniu seksualnym dzieci i młodzieży do 15 roku życia, mają obowiązek zgłoszenia tego przestępstwa do organów ścigania”.

Wesprzyj Więź

Prowincjał Przypomina, że pomoc w zgłoszeniu można uzyskać w Inicjatywie „Zranieni w Kościele” strona zranieni.info oraz w każdy wtorek między 19 a 22 pod numerem telefonu 800 280 900).

Przeczytaj także: Błogosławiony czas kryzysu. Jesteśmy dziś jako Kościół do naga rozebrani przed światem

JH

Podziel się

Wiadomość

Wszystko cacy i fajnie, ale dlaczego tylko do 15. roku zycia? Dlaczego nie chcecie od razu wszystkiego oczyscic? Czy to jest moze kolejny plan trzyletni, jak w planowaniu komunistycznym: w przyszlym roku do 16 r., za dwa lata do 17r. zycia itd.?