Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Zbigniew Nosowski o Rzeczy bardziej Pospolitej

Zbigniew Nosowski. Fot. Więź

Spotkanie online z naczelnym kwartalnika „Więź” w czwartek o g. 18 poprowadzi Weronika Uziak z trójmiejskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”.

Tytuł rozmowy nawiązuje do tekstu, będącego rozszerzoną wersją wystąpienia Zbigniewa Nosowskiego z nadzwyczajnego posiedzenia Rady Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich 25 października br. Jego kontekstem było orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji oraz późniejsze protesty na ulicach polskich miast.

Z naczelnym „Więzi” o obecnej sytuacji w Polsce i w Kościele nad Wisłą, o trudnościach przekraczania podziałów, o tym, jak budować wspólnotę i co robić, aby Rzecz była bardziej Pospolita, porozmawia Weronika Uziak – gdańszczanka, menadżer kultury, członkini Klubu „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto, sygnatariuszka listu „Mówię dość! Katoliczki przeciw wyrokowi TK”.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W spotkaniu będzie można uczestniczyć na żywo poprzez Facebooka Klubów TP oraz stronę klubtygodnika.pl/tv.

Organizatorzy zachęcają, by wcześniej, oprócz tekstu „O Rzecz bardziej Pospolitą”, zapoznać się z artykułem „Jak iść przez noc ciemną Kościoła” Nosowskiego.

Zbigniew Nosowski to socjolog i teolog, od 1989 redaktor „Więzi”, od 2001 redaktor naczelny. Dyrektor programowy Laboratorium Więzi, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Autor wielu książek, artykułów, analiz. Zaangażowany w działalność ekumeniczną oraz działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Rzecznik prasowy inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Od 2009 należy do Rady Fundacji Auschwitz – Birkenau. Członek Rady Społecznej w Warszawie Rzecznika Praw Obywatelskich w latach 2006-2010 (RPO Janusz Kochanowski) i ponownie 2015-2020 (RPO Adam Bodnar).

Podziel się

1
2
Wiadomość