Zima 2022, nr 4

Zamów

Abp Ryś przeprasza za ujawnienie nazwiska osoby skrzywdzonej

Abp Grzegorz Ryś podczas Mszy św. na zakończenie roku akademickiego w WSD w Łodzi 16.06.2020 roku. Fot. Archidiecezja Łódzka

Nie chciałem naruszyć niczyich dóbr osobistych ani – tym bardziej – pomnażać już doznanych cierpień. Chciałem jedynie udzielić szczegółowych wyjaśnień w związku z postawionymi mi zarzutami – pisze abp Grzegorz Ryś w oświadczeniu.

Więź, zima 2022

Publikujemy treść oświadczenia abp. Grzegorza Rysia:

W pierwotnym tekście mojego oświadczenia zamieszczonego dziś na stronie Archidiecezji Łódzkiej i innych mediach znalazło się nazwisko osoby poszkodowanej. Nie powinno się tak stać. Bardzo przepraszam. Nie chciałem naruszyć niczyich dóbr osobistych ani – tym bardziej – pomnażać już doznanych cierpień. Chciałem jedynie udzielić szczegółowych wyjaśnień w związku z postawionymi mi zarzutami. Jeszcze raz przepraszam.

O sprawie zarzutów dziennikarzy Oko.press i odpowiedzi na nie metropolity łódzkiego przeczytacie tutaj.

Podziel się

Wiadomość

Komentarze (3)

Biskup, którego stać na osobiste i publiczne przeproszenie – jest w takiej dobie i w moim odczuciu mężnym zaczynem na lepsze. Możemy się jeszcze odnaleźć.

Póki co odnależliśmy się w sytuacji w której uznanie przez jednego z biskupów popełnionego przez siebie błędu i wyrażenie żalu z powodu uczynionej komuś w wyniku tego błędu krzywdy nie jest normą tylko wydarzeniem.

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.