Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Zła polityka prowadzi do wojny domowej”. Abp Gądecki o ataku na Adamowicza

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki na 381. Zebraniu Plenarnym Episkopatu. Jasna Góra, 19 listopada 2018 r. Fot. Episkopat.pl

Eskalując język i wzajemne oskarżenia, powodujemy u ludzi psychicznie słabszych impuls do agresji – mówi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Arcybiskup Gądecki uczestniczy dziś w konferencji „Osoba ludzka, jej prawa i obowiązki” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przewodniczący episkopatu został poproszony o komentarz do tragicznych wydarzeń w Gdańsku. Prezydent miasta Paweł Adamowicz zmarł dziś po ataku nożownika.

Wesprzyj Więź.pl

– Atmosfera polityczna nie może prowadzić do takiego sposobu rozwiązywania problemów. Kto inspiruje do wzajemnej walki, koniec końców pociąga za sobą ofiary – mówi cytowany przez „Gazetę Wyborczą” abp Gądecki.

– Zła polityka prowadzi do wojny domowej. To jest coś, czego nie można praktykować w nieskończoność. Eskalując język i wzajemne oskarżenia, powodujemy u ludzi psychicznie słabszych impuls do agresji – powiedział.

Wesprzyj Więź

Metropolita poznański zwrócił jednocześnie uwagę, że na razie nie są znane ani dokładne motywy, którymi kierował się napastnik, ani jego kondycja psychiczna.

Wcześniej o modlitwie za rannego prezydenta zapewnili m.in. metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz biskup toruński Wiesław Śmigiel.

DJ

Podziel się

Wiadomość