Wiosna 2024, nr 1

Zamów
Promocja!

Po co Kościół

  • Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 112
  • Format: 130 × 205 mm
  • ISBN: 978-83-65424-36-5
  • ISBN e-book: 978-83-65424-37-2
  • Formaty e-book:mobi, epub

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18.06 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20.00 zł

Spis treści

I
Kościół sakramentalnie otwarty 9
Kościelne sny o potędze 23
Wierzyć „pomimo” Kościoła 37
Po co zbawienie? Po co Kościół? 51

II
Jak opisać nieopisywalne? Teologia jako proteza 71
Kłopoty z teologią narodu 79
Nie ma już kobiety ani mężczyzny? 95
Nota bibliograficzna 109

Fragment książki

Zajrzyj do środka

Opis książki

Wesprzyj Więź

Wiara w „święty Kościół powszechny” co dzień wystawiana jest na próbę wobec tego, co obserwujemy w życiu publicznym i w swoim najbliższym otoczeniu. Jedni reagują na to odejściem od struktur Kościoła, inni próbują za wszelką cenę bronić jego wizerunku jako instytucji bez skazy. Jak odnaleźć się we wspólnocie grzeszników? I po co w ogóle potrzebny jest Kościół? Odpowiedź na te pytania przynosi książka ks. Grzegorza Strzelczyka.

Wesprzyj Więź.pl

Autor mocno podkreśla, że Kościół ukształtowany na wzór postawy swojego Nauczyciela – Jezusa Chrystusa tak jak On powinien przyjmować wobec świata podejście służebne i otwarte: „By dać szansę na nawrócenie, Jezus idzie do grzeszników, gdy jeszcze są oni grzesznikami. Nawrócenie okazuje się zaś raczej owocem spotkania, a nie jego wstępnym warunkiem”.

W książce znalazł się także blok tekstów dotyczących teologii – samego objaśnienia, czym ona jest i jak bardzo jest związana z wiarygodnością Kościoła, a także dwóch problemów szczegółowych, ważnych dla dzisiejszego życia Kościoła, tj. teologii narodu i teologii kobiecości.