Lato 2024, nr 2

Zamów
Promocja!

Przystosowanie i opór
OUTLET

Studia z dziejów PRL

  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 427
  • Format: 160 × 230 mm
  • ISBN: 978-83-60356-29-6

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 27.00 zł

Opis książki

Wesprzyj Więź

Ta książka sprzedawana jest w kategorii Outlet. Są to najczęściej tytuły uszkodzone podczas transportu czy ekspozycji w księgarni oraz końcówki nakładów. Przecenione książki mogą posiadać uszkodzenia, takie jak przebarwienia, rysy na okładce, przetarcia. Książki z tej kategorii nie podlegają zwrotowi ani wymianie na książki pełnowartościowe. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Prof. Andrzej Friszke zajmuje się zagadnieniami przystosowania społecznego i oporu w okresie powojennym, kryzysami politycznymi (Październik 1956, Marzec 1968, Czerwiec 1976) oraz postawami inteligencji polskiej wobec komunizmu. Na podstawie nieznanych źródeł ukazuje zjawiska dotychczas nie podejmowane przez historyków np. List 15, protesty przeciwko zmianom w Kostytucji PRL w 1976, dzieje pism „Robotnik” i „Tygodnik Solidarność” (1981), działania Prymasowskiej Rady Społecznej w stanie wojennym. W tomie znalazły się też teksty o Jerzym Giedroyciu i paryskiej „Kulturze”, Jerzym Zawieyskim, Jacku Kuroniu.

Wesprzyj Więź.pl

Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Inne książki autora