Wiosna 2024, nr 1

Zamów
Promocja!

Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego
OUTLET

  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 272
  • Format: 145 × 210 mm
  • ISBN: 978-83-66769-35-9
  • ISBN e-book: 978-83-66769-36-6
  • Formaty e-book:mobi, epub

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 35.00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 13.00 zł

Spis treści

Część 1
W przeddzień
Ukraina A. D. 2022
Nie poddamy się
Bez fałszywej flagi
Pionierski start
Weseli i pomysłowi
Kręte drogi do niepodległości
Wschód bez rewolucji
Droga do sukcesu
Od kucharza do nauczyciela
Słudzy Narodu
Ze Prezydent
Czerwona kartka

Część 2
Derusyfikacja po rosyjsku
Zwyczajny raszyzm
Samobójcza polityka
My, Naród
Boją się. To wszystko
Spojrzeć prosto w oczy
Wobec obietnic
W głowie mgła
Pandemiczny rząd
Sukcesy i wpadki
Małe wojny

Część 3
Wszyscy ludzie prezydenta
Rodzina Kwartału
Bunkry XXI wieku
Koło historii
Wydział propagandy – reaktywacja
Ostateczne rozwiązanie
Nie chcę was urazić
Nowe tysiąclecie
Obsesja tyrana
Wizja podbojów
Po prostu szumowiny
Efekt Zełenskiego
Zapis chwili

Przypisy bibliograficzne
Bibliografia
Indeks osób

Opis książki

Wesprzyj Więź

Ta książka sprzedawana jest w kategorii Outlet. Są to najczęściej tytuły uszkodzone podczas transportu czy ekspozycji w księgarni oraz końcówki nakładów. Przecenione książki mogą posiadać uszkodzenia, takie jak przebarwienia, rysy na okładce, przetarcia. Książki z tej kategorii nie podlegają zwrotowi ani wymianie na książki pełnowartościowe. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Wesprzyj Więź.pl

Od komika do ukraińskiego prezydenta – droga, którą przeszedł Wołodymyr Zełenski, nie była prosta. Odnosił spektakularne sukcesy i doznawał bolesnych porażek. Zdobywał gorących zwolenników i zaciekłych krytyków. Ale dopiero gdy po wtargnięciu Rosji do Ukrainy powiedział „Nie poddamy się” i został w Kijowie, zyskał status męża stanu. Stał się jednocześnie ikoną światowych mediów. Jego profile społecznościowe w ciągu tygodnia pobiły rekordy oglądalności i zebrały więcej fanów niż angielska królowa czy francuski prezydent. Jako przywódca kraju, w którym toczy się jedna z najcięższych wojen XXI wieku, jest symbolem jej bohaterów mniej znanych, choć równie odważnych, walecznych, nieugiętych i upartych.

Fenomenu Zełenskiego nie da się zrozumieć bez poznania fenomenu współczesnej Ukrainy – Natalia Bryżko‑Zapór analizuje je w powiązaniu. Jak przekonuje, nasilająca się od trzydziestu lat konfrontacja cywilizacyjna na wschodzie Europy musiała prędzej czy później doprowadzić do wrzenia i postawić po przeciwnych stronach rosyjską tyranię i ukraińską demokrację. Władimir Putin, rozpętując wojnę, nie przewidział jednak, że Ukraina w ciągu krótkiej historii swojej niepodległości przeszła metamorfozę od postsowieckiego kraju pogrążonego w chaosie i marazmie do państwa zorientowanego na nowoczesną cywilizację euroatlantycką i stała się tym samym antytezą Rosji. Uosobieniem tych przemian jest prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.