Wiosna 2021, nr 1

Zamów
-15%

Stary gmach

Biblioteka to nie tylko wielkie zbiorowisko książek, ale także szczególna atmosfera lektury, czytelnicy o swoich specyficznych nawykach i wędrówka myśli, która zaprowadzić nas może w miejsca zupełnie nieoczekiwane. Kiedy za opisanie fenomenu Starego BUW-u zabiera się taki erudyta jak Piotr Matywiecki, możemy się spodziewać prawdziwej intelektualnej uczty.

  • Piotr Matywiecki
  • Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 240
  • Format: 140 x 205
  • ISBN e-book: 978-83-62610-97-6
  • Formaty e-book:mobi, epub

Opis książki

Książka nominowana do Nagrody Nike 2017, nagrodzona Warszawską Premierą Literacką za styczeń 2017 i wyróżniona doroczną Nagrodą „Nowych Książek”


Biblioteka to nie tylko wielkie zbiorowisko książek, ale także szczególna atmosfera lektury, stan skupienia, czytelnicy o swoich specyficznych, niekiedy zaskakujących, nawykach i wędrówka myśli, która zaprowadzić nas może w miejsca zupełnie nieoczekiwane. Kiedy za opisanie fenomenu Starego BUW-u zabiera się taki erudyta jak Piotr Matywiecki, który w dodatku przepracował w tym miejscu wiele lat, możemy się spodziewać prawdziwej intelektualnej uczty.

„To książka nie tyle dla bibliofilów, ile dla ludzi, dla których książki i ich czytanie stanowią jeden z filarów egzystencji”. („Tygodnik Powszechny”)

Stary gmach to takie Sklepy cynamonowe dla bibliotekarzy. (CzytamRecenzuje.pl)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    

Materiały związane z książką