Wiosna 2024, nr 1

Zamów

UKRAINA rok po rozpoczęciu inwazji na pełną skalę

09 lutego 2023

18:00-20:00

Wesprzyj Więź

Wraz z Klubem Inteligencji Katolickiej zapraszamy na spotkanie o sytuacji w Ukrainie i o fenomenie prezydenta, Wołodymyra Zełenskiego. Rozmawiać będą Natalia Bryżko-Zapór i Piotr Pogorzelski.
KIK, Warszawa, ul. Freta 20/24A.

Ostatnie dwanaście miesięcy wojny pokazało, że Wołodymyr Zełenski jest prezydentem całego kraju – nie tylko pozostał w nim po 24 lutego, ale stanął na czele całego aparatu państwowego, który broni się przed rosyjską inwazją.
Jak to się stało, że człowiek urodzony w radzieckim Krzywym Rogu, przez większość swojego życia zajmujący się rozrywką, stał się symbolem oporu, także militarnego, wszystkich Ukraińców? Czy jego życiowa droga może być wzorem dla innych mieszkańców zsowietyzowanego Wschodu Ukrainy? Kim są ludzie z otoczenia Wołodymyra Zełenskiego i jego oponenci polityczni? O tym wszystkim opowie Natalia Bryżko-Zapór, autorka książki „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego”. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Pogorzelski, dziennikarz Biełsatu, autor podcastu „Po prostu Wschód” i współpracownik Radia 357.

Wesprzyj Więź.pl

Książkę kupisz tutaj: „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego”