Wspieraj | Tygodnik Powszechny

Zima 2023, nr 4

Zamów

„Nie ma wiary bez pytań”. Spotkanie online z ks. Andrzejem Pęcherzewskim i Damianem Jankowskim

02 lipca 2020

18:00-19:00

Zapraszamy na spotkanie online z ks. Andrzejem Pęcherzewskim i Damianem Jankowskim, autorami książki „Nie ma wiary bez pytań”. Poprowadzi je Monika Białkowska.

„Nie ma wiary bez pytań” to szczera rozmowa dwóch osób, które próbują zmierzyć się z najbardziej fundamentalnymi pytaniami – o sens życia i możliwość wiary. Nie uciekają przy tym od spojrzenia na obecny kryzys instytucji Kościoła.

Wydaną przez Więź książkę można zamówić tutaj.

Tutaj natomiast przeczytacie jej fragment. „Naszym dramatem jako Kościoła pozostaje to, że wydaje nam się, iż wszystko już wiemy, na wszystko mamy gotowe odpowiedzi. W rezultacie zamiast indywidualnego rozeznawania stosujemy gotowe matryce” – mówi ks. Pęcherzewski.

Spotkanie odbędzie się online 2 lipca o godzinie 18.00. Uczestniczyć będzie w nim można na żywo poprzez nasz fanpage na Facebooku i stronę wiez.pl.

Andrzej Pęcherzewski jest proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Dąbkach k. Darłowa, terapeutą, teologiem. Ukończył trzyletnie szkolenie psychoterapii psychoanalitycznej i roczne studium pomocy psychologicznej w Trójmiejskim Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej. Półkrwi warszawiak, reszta ze Szwajcarii Połczyńskiej.

Wesprzyj Więź

Damian Jankowski jest publicystą, krytykiem filmowym, redaktorem Więź.pl, członkiem Zespołu Laboratorium „Więzi”. To absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor książki „Innego cudu nie będzie” – wywiadu rzeki z Wacławem Oszajcą SJ.

Monika Białkowska jest dziennikarką „Przewodnika Katolickiego”, doktorem teologii fundamentalnej i członkinią Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Autorka książki „Sukienka ze spadochronu” i współautorka „Teologii przy rosole” (z ks. Henrykiem Seweryniakiem).

Patroni medialni książki „Nie ma wiary bez pytań”: miesięcznik „W drodze” i Kontakt.