rE-medium | Tygodnik Powszechny

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kościół na rynku – spotkanie z ks. Andrzejem Dragułą

03 marca 2021

19:00-21:00

Strona wydarzenia
Zapraszamy na spotkanie wokół książki ks. Andrzeja Draguły „Kościół na rynku. Eseje pastoralne”. W rozmowie weźmie udział Konrad Ciesiołkiewicz, a poprowadzi ją Ewa Kiedio.

Transmisja będzie udostępniona na fanpage’u Więzi.
Książkę można kupić tutaj
Ks. Andrzej Draguła w książce „Kościół na rynku” przekonuje, że czerpanie z technik marketingowych może być dla Kościoła owocne. Czy jednak dająca się w Kościele zaobserwować nieufność wobec tej dziedziny nie jest po części uzasadniona? Jak daleko można się posunąć w staraniach o atrakcyjność chrześcijańskiego przekazu? Które narzędzia reklamy dają się przenieść na grunt głoszenia Ewangelii, a które stoją z nią w sprzeczności? Czy Kościół możemy potraktować jako markę, krzyż jako jej logo, a kaznodziejstwo jako PR? Jak ma się do tego kategoria ceny i sprzedaży? I w końcu, czy sam produkt, jaki oferuje Kościół, nie stał się w ostatnim czasie tak wadliwy, że bardziej niż na reklamę zasługuje na reklamację?
Ks. Andrzej Draguła – ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dr hab. teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodniczący Rady Instytutu Nauk Teologicznych US, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Publicysta. Członek redakcji kwartalnika „Więź” i Rady Naukowej Laboratorium „Więzi”. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka w roku 2018. Autor wielu książek, m.in. wydanych w Bibliotece „Więzi”: „Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji”; „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą”; „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”; „Emaus. Tajemnice dnia ósmego”, „Kościół na rynku. Eseje pastoralne”. Mieszka w Zielonej Górze.
Konrad Ciesiołkiewicz – członek Laboratorium Więzi, przewodniczący Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, od lat zajmuje się zarzadzaniem i społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstw, prezes Fundacji Orange.
Ewa Kiedio – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, redaktorka w Wydawnictwie WIĘŹ, członkini redakcji kwartalnika WIĘŹ i Zespołu Laboratorium WIĘZI. Autorka książek „Osobliwe skutki małżeństwa”, „Zostały mi słowa miłości. Maria Hiszpańska-Neumann: życie i twórczość” oraz wywiadu rzeki z bp. Michałem Janochą „A piękno świeci w ciemności”. Publikowała m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Kontakcie”, „Przewodniku Katolickim”, „W Drodze” i „Życiu Duchowym”.