Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

„Moje doświadczenie Boga”. Zapraszamy do udziału w ankiecie

Fragment fresku Michała Anioła „Stworzenie Adama” w Kaplicy Sykstyńskiej, ok. 1511

Jak i gdzie można doświadczyć Boga w epoce kryzysu instytucji religijnych? Czekamy na Wasze odpowiedzi.

Temat działu Wiara w zimowym numerze „Więzi” to „Doświadczyć Boga”. Sięgamy tam do definicji wiary, którą dziś określa się jako osobistą relację. Ale co to znaczy w praktyce?

W ostatnich tygodniach kontynuowaliśmy ten temat na łamach Więź.pl w formie ankiety. Poprosiliśmy kilka osób o przygotowanie krótkiej wypowiedzi wokół następujących zagadnień: 1. Jakie było/jest moje doświadczenie Boga? 2. Na ile opisują to doświadczenie kategorie: spotkania / relacji / bliskości / zaufania / miłości / wierności / inne? 3. Jak i gdzie można doświadczyć Boga w epoce kryzysu instytucji religijnych?

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Opublikowaliśmy teksty ośmiu osób. Są to: Cezary Gawryś, Tośka Szewczyk, Marcin Jakimowicz, Michał Gołębiowski, Tomasz Terlikowski, Dominik Dubiel SJ, Elżbieta Mikiciuk i Bartosz Wesół. Wszystkie głosy można znaleźć tutaj.

Teraz chcielibyśmy zaprosić do udziału w ankiecie naszych czytelników. Odpowiedzi – liczące 4-6 tys. znaków – można przesyłać na adres online@wiez.pl. Najciekawsze głosy opublikujemy na portalu.

Przeczytaj też: Ty, którego nie widzę. Spotkania w ciemności

Podziel się

1
Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.