Lato 2024, nr 2

Zamów

Zapraszamy na międzyreligijne spotkanie modlitewne w intencji pokoju

W piątek 27 października o godzinie 14.00 spotkamy się na placu Grzybowskim w Warszawie, żeby razem, każdy w swojej tradycji, wołać do jedynego Boga o pokój.

– Zachęcam osoby wierzące do opowiedzenia się tylko po jednej stronie: po stronie pokoju. Ale nie słowami, lecz modlitwą, z całkowitym poświęceniem się. Mając to na uwadze, postanowiłem ogłosić piątek 27 października dniem postu, modlitwy i pokuty. Zapraszam do włączenia się weń – w sposób, jaki uznają za stosowny – siostry i braci różnych wyznań chrześcijańskich, osoby należące do różnych religii i tych, którym leży na sercu sprawa pokoju w świecie – powiedział papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański.

W odpowiedzi na jego apel Polska Rada Chrześcijan i Żydów – wraz z Radą Wspólną Katolików i Muzułmanów – zapraszają na międzyreligijne spotkanie modlitewne.

Wesprzyj Więź.pl

W piątek 27 października 2023 r. o godzinie 14.00 spotkamy się na placu Grzybowskim, żeby razem, każdy w swojej tradycji, wołać do jedynego Boga o pokój: słowami modlitwy apelować do wszystkich o uznanie prawa każdej społeczności do istnienia w bezpiecznych granicach, do życia w świecie, w którym nie ma ucisku ani wojen.

Wesprzyj Więź

W imieniu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów zapraszają współprzewodniczący: 
s. dr Katarzyna Kowalska NDS
prof. Stanisław Krajewski

W imieniu Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów zapraszają współprzewodniczący:
prof. Agata Skowron-Nalborczyk
imam Rafał Berger

Przeczytaj także: Marek Kita, Pokój jest nurkowaniem w głąb Źródła

Podziel się

2
Wiadomość