Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Panie Boże, idą wybory…

Sejmowa prawica podczas debaty 13 stycznia 2022. Fot. pis.org.pl

Proszę Cię za nas wszystkich, żebyśmy widząc Drugiego, widzieli Twoje dziecko, które bardzo kochasz, a nie naszego wroga, tylko dlatego, że ma poglądy, z którymi się nie zgadzamy.

Dobry Panie Boże, idą wybory. W naszej ojczyźnie robi się coraz bardziej nieprzyjemnie (nawet jeśli momentami raczej tragikomicznie).

Proszę Cię więc za tych, którzy w wyborach będą kandydować: żeby troszczyli się o dobro wspólne, byli uważni na najsłabszych, najbardziej bezbronnych i wykluczonych oraz traktowali na serio i szanowali wszystkich ludzi, niezależnie od ich poglądów.

Proszę Cię za dziennikarzy i publicystów, żeby pomagali nam rozglądać się w tym politycznym gąszczu, zamiast podkręcać emocje i napuszczanie jednych na drugich.

No i proszę Cię za nas wszystkich, żebyśmy pamiętali, że człowiek to człowiek, a nie zbiór poglądów; żebyśmy widząc Drugiego, widzieli Twoje dziecko, które bardzo kochasz, a nie naszego wroga, tylko dlatego, że ma poglądy, z którymi się nie zgadzamy. Żebyśmy umieli się spotykać, współpracować, spędzać czas, świętować i po prostu lubić się wzajemnie, niezależnie od politycznych sympatii/antypatii.

Zachowaj nas, Panie Boże, od pogardy, agresji, złośliwości i ignorancji. Daj nam ducha pokoju, cierpliwości, łagodności, serdeczności, troski i mądrości.

Bardzo proszę, dobry Ojcze, przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Z góry dziękuję.

Tekst ukazał się na Facebooku. Tytuł od redakcji Więź.pl

Przeczytaj też: Abp Galbas do księży: Z ambony agitujcie tylko za Chrystusem

Podziel się

3
1
Wiadomość