Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Cveta Dimitrova: Samotność jest otchłanią

Cveta Dimitrova. Fot. Kacper Godlewski

O znaczeniu otchłani w teologii i psychoterapii rozmawiają w podcaście „Pomiędzy” Sebastian Duda i psychoterapeutka Cveta Dimitrova.

Podcast dostępny także na Soundcloud i popularnych platformach

– W chrześcijańskiej opowieści o otchłani znajduje się szereg niezwykle bolesnych konfrontacji: ze śmiercią, z utratą, opuszczeniem, głęboką niepewnością i lękiem egzystencjalnym – mówi Cveta Dimitrova w podcaście Sebastiana Dudy „Pomiędzy”. – Utraty sensów i narracji, które budowały naszą rzeczywistość, włącznie z chrześcijaństwem, i nas w niej sytuowały, spowodowały, że wiele z tych doświadczeń straciliśmy z pola widzenia, oddaliliśmy je od siebie w sposób głęboko nieuświadomiony – dodaje.

Wesprzyj Więź.pl

Cveta Dimitrova jest psychoterapeutką i publicystką. Współtworzy ośrodek „Znaczenia. Psychoterapia”. Prowadzi konsultacje, psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię par. Wraz z Tomaszem Stawiszyńskim współprowadzi podcast o tematyce psychoterapeutyczno-filozoficznej „Nasze wewnętrzne konflikty” w Radiu TOK FM.

Rozmowa w podcaście „Więzi” dotyczy także roli zaufania w życiu duchowym i psychicznym, wpływu doświadczeń ostatnich pokoleń na naszą zdolność do introspekcji oraz roli relacji w dojrzałym życiu psychicznym.

Wesprzyj Więź

Podcasty „Więzi” są dostępne bezpłatnie na najpopularniejszych platformach. Ich powstawanie można wesprzeć dobrowolną wpłatą na patronite.pl/wiez.

Przeczytaj także: Katolicyzm po rozpadzie. Guzik, Kita, Terlikowski, Nosowski

BB

Podziel się

6
Wiadomość