Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Letnia promocja: do prenumeraty dodajemy książkę o prezydencie Zełenskim

Każdy, kto pomiędzy 11 a 24 lipca 2022 roku wykupi na naszej stronie prenumeratę w druku („Pakiet druk + cyfra” lub pakiety sponsorskie), wraz z letnim numerem kwartalnika „Więź” otrzyma od nas w prezencie książkę „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego” Natalii Bryżko-Zapór.

Od komika do ukraińskiego prezydenta – droga, którą przeszedł Wołodymyr Zełenski, nie była prosta. Odnosił spektakularne sukcesy i doznawał bolesnych porażek. Zdobywał gorących zwolenników i zaciekłych krytyków. Ale dopiero gdy po wtargnięciu Rosji do Ukrainy powiedział „Nie poddamy się” i został w Kijowie, zyskał status męża stanu. Stał się jednocześnie ikoną światowych mediów. Jego profile społecznościowe w ciągu tygodnia pobiły rekordy oglądalności i zebrały więcej fanów niż angielska królowa czy francuski prezydent. Jako przywódca kraju, w którym toczy się jedna z najcięższych wojen XXI wieku, jest symbolem jej bohaterów mniej znanych, choć równie odważnych, walecznych, nieugiętych i upartych.

Fenomenu Zełenskiego nie da się zrozumieć bez poznania fenomenu współczesnej Ukrainy – Natalia Bryżko-Zapór analizuje je w powiązaniu. Jak przekonuje, nasilająca się od trzydziestu lat konfrontacja cywilizacyjna na wschodzie Europy musiała prędzej czy później doprowadzić do wrzenia i postawić po przeciwnych stronach rosyjską tyranię i ukraińską demokrację. Władimir Putin, rozpętując wojnę, nie przewidział jednak, że Ukraina w ciągu krótkiej historii swojej niepodległości przeszła metamorfozę od postsowieckiego kraju pogrążonego w chaosie i marazmie do państwa zorientowanego na nowoczesną cywilizację euroatlantycką i stała się tym samym antytezą Rosji. Uosobieniem tych przemian jest prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Więcej informacji o książce tutaj.

Koszt rocznej prenumeraty „Więzi” w wersji drukowanej to 106,92 zł. W tej cenie otrzymasz:

  • 4 drukowane numery kwartalnika „Więź”, z bezpłatną dostawą w Polsce (poczynając od aktualnego numeru);
  • pełny dostęp online do artykułów kwartalnika i treści portalu Więź.pl na 365 dni (od momentu zakupu);
  • w tym samym czasie: bieżące numery „Więzi” w formatach epub, mobi, pdf;
  • książkę „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego” Natalii Bryżko-Zapór.

Aby dodatkowo wesprzeć „Więź”, możesz wybrać prenumeratę sponsorską.

„Więź” można zaprenumerować tutaj.

Przeczytaj też: Bryżko-Zapór: Zełenski mówi to, o czym wielu z nas myśli od lat. Że polityka stała się plastikowa i zakłamana

Podziel się

22
Wiadomość