Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Papież do duszpasterza osób LGBT: Widzę, że starasz się naśladować styl Boga

James Martin SJ. Fot. Salt and Light / YouTube

Modlę się za Twoich wiernych, wszystkich, których Pan postawił obok Ciebie, abyś się o nich troszczył, ochraniał i sprawiał, by wzrastali w miłości Jezusa – pisze papież Franciszek w liście do o. Jamesa Martina.

Bóg „zbliża się z miłością do każdego ze swoich dzieci. Jego serce jest otwarte dla wszystkich i dla każdego z nich. Jest Ojcem”. Przypomina o tym papież Franciszek w odręcznym liście do amerykańskiego jezuity o. Jamesa Martina, duszpasterza osób LGBT.

Wesprzyj Więź.pl

Napisany po hiszpańsku list został wysłany z okazji sobotniego webinaru Outreach LGBTQ Catholic Ministry. O. Martin opublikował go wczoraj na Twitterze.

„«Styl» Boga – podkreśla papież – ma trzy cechy: bliskość, współczucie i czułość. W taki sposób zbliża się On do każdego z nas”. Zwracając się bezpośrednio do jezuity, Franciszek przyznaje: „Myśląc o Twojej pracy duszpasterskiej, widzę, że stale starasz się naśladować ten styl Boga. Jesteś kapłanem dla wszystkich, tak jak Bóg jest Ojcem wszystkich. Modlę się, abyś nadal to robił, będąc bliskim, współczującym i z wielką czułością”.

Papież podziękował ponadto o. Martinowi za jego „gorliwość duszpasterską” i „umiejętność bycia blisko ludzi tą bliskością, jaką miał Jezus i która odzwierciedla bliskość Boga”.

„Modlę się za Twoich wiernych, Twoich «parafian», wszystkich, których Pan postawił obok Ciebie, abyś się o nich troszczył, ochraniał i sprawiał, by wzrastali w miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa” – napisał.

Wesprzyj Więź

O. Martin jest doradcą Watykańskiego Sekretariatu do Spraw Komunikacji. „Kościół powinien pomagać prześladowanym mniejszościom, a nie zwiększać prześladowania. W takich sytuacjach musimy zawsze patrzeć na Jezusa, człowieka, który zwracał się do tych, którzy byli na marginesie lub byli prześladowani” – tłumaczył rok temu w rozmowie Artura Nowaka i Stanisława Obirka, która ukazała się w „Wysokich Obcasach”.

Przeczytaj też: Dzieci innego Boga?

KAI, DJ

Podziel się

8
1
Wiadomość