Wiosna 2024, nr 1

Zamów

W Wielkim Tygodniu Watykan organizuje szczepienia dla bezdomnych z Rzymu i okolic

Kard. Konrad Krajewski i papież Franciszek podczas synodu biskupów w październiku 2018 roku w Rzymie

Osoby w kryzysie bezdomności przyjmą tę samą szczepionkę co papież – informuje kard. Konrad Krajewski.

Watykan organizuje w najbliższych dniach szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w kryzysie bezdomności. Sam papież apelował wcześniej, aby nikt nie został wykluczony z kampanii szczepień.

Wesprzyj Więź.pl

– Sądzę, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, ponieważ ryzykujesz zdrowiem i życiem, ale ryzykujesz także życiem innych osób – mówił papież w styczniu. Kilka dniu później sam się zaszczepił, to samo zrobił Benedykt XVI.

Szczegóły dotyczące szczepień osób doświadczających bezdomności przestawił w Radiu Watykańskim jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski. – Osobami, które zostaną zaszczepione w Wielkim Tygodniu, są mieszkańcy naszych noclegowni na terenie Rzymu i poza miastem, czyli ludzie najbardziej narażeni na wirusa. Dlatego postanowiliśmy zaprosić ich do Watykanu i zaszczepić przez tych samych lekarzy wolontariuszy, którzy codziennie pracują w naszych ambulatoriach – zaznaczył kardynał.

– Bardzo nam zależało, aby osoby doświadczające bezdomności i wykluczone zostały zaszczepione w ten sam sposób co wszyscy pracownicy Watykanu i sam papież. Będzie to ta sama szczepionka, którą został zaszczepiony Franciszek, zostanie podana w tym samym miejscu, czyli w Auli Pawła VI – tłumaczył.

Wesprzyj Więź

Dodał, że czas szczepień będzie wyjątkowy, ponieważ zaszczepione zostaną osoby, które cierpią, a w „Wielkim Tygodniu celebrujemy cierpienie Chrystusa aż po zmartwychwstanie”.

Przeczytaj też: Stary model Kościoła umiera w pandemii. Jaki Kościół po niej zmartwychwstanie?

KAI, DJ

Podziel się

1
Wiadomość