Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Minister zdrowia i sekretarz generalny episkopatu apelują do proboszczów: przestrzegajcie zasad

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Warszawa, 8 października 2020. Fot. Krystian Maj / KPRM

Brak dbałości o zdrowie i życie własne oraz innych to działanie wbrew solidaryzmowi społecznemu i wbrew nauce Kościoła katolickiego – czytamy we wspólnym komunikacie Adama Niedzielskiego i bp. Artura Mizińskiego.

Według oficjalnych danych na COVID-19 (zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2) zachorowało dotychczas na świecie 125 mln osób, zmarło 2,8 mln. W Polsce zachorowało 2,1 mln osób, a zmarło ponad 50 tys. W trakcie trzeciej fali epidemii i przed Wielkanocą, w środę wspólny komunikat wydali minister zdrowia Adam Niedzielski i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski biskup Artur Miziński. Publikujemy go w całości:

Wesprzyj Więź.pl

Trzecia fala epidemii jest faktem i stanowi obecnie największe zagrożenie dla zdrowia oraz życia Polaków. Wobec rosnącej liczby zakażeń nie można pozostawać obojętnym. Dziś potrzeba nam odpowiedzialności, zarówno tej indywidualnej, jak i zbiorowej. Obok szczepionki jest to nasza najważniejsza broń w walce z epidemią. Dlatego o tę odpowiedzialność apeluje zarówno władza świecka jak i duchowna. Naszą wspólną troską jest dziś ochrona zdrowia i życia wszystkich Polaków, dlatego w takim samym stopniu wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania istniejących zasad i obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Przestrzegając ich wykazujemy się troską o naszych rodaków. Najwyższym dobrem doczesnym jest zawsze zdrowie i życie. Brak dbałości o zdrowie i życie własne oraz innych to działanie wbrew solidaryzmowi społecznemu i wbrew nauce Kościoła katolickiego.

Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach.

Apel ten zostanie poparty pismem, skierowanym przez księży biskupów do wszystkich parafii z wyraźnym wskazaniem ścisłego przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych. Tylko nasze wspólne odpowiedzialne podejście do walki z epidemią uchroni nas przed koniecznością wprowadzania kolejnych, bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

Wesprzyj Więź

Warszawa, 24 marca 2021 r.

Przeczytaj także: Prosto, rygorystycznie, solidarnie. 16 zaleceń, jak chronić siebie i bliskich

KAI

Podziel się

3
Wiadomość

“Kierując się troską o życie i zdrowie osób, uczestniczących w życiu kulturalnym, apelujemy do wszystkich kin i teatrów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby widzów, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w przedstawieniach i projekcjach.”

Czyli otwarte przyznanie się do ich nie przestrzegania….
Naprawdę uważają, że proboszcz, który nie wierzy w “plandemię”, który wierzy w masońsko-zydowski spisek antychrześcijański i zasad dotąd nie przestrzegał posłucha takiego apelu? Zwłaszcza że nie jest to nakaz jego biskupa?
Czemu pod tym apelem nie podpisali się wszyscy ordynariusze?
Dlatego, że część też nie wierzy w naturalnych charakter epidemii i też węszy spiski?

I można wyobrazić sobie pewien zabawny paradoks. Gdyby biskupowi płacić odpowiednio dużo za milczenie: wybrałby milczenie za pieniądze czy ględzenie, ale bez pieniędzy? 🙂 Powołałby jakieś NGO zbierające fundusze na taki eksperyment.