Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Sebastian Duda: Królestwo Boże nie jest rzeczywistością polityczną

Sebastian Duda. Fot. Więź

Możemy szukać jego śladów pośród nas, ale nie możemy go utożsamiać z żadną formą ustrojową, nawet jeśli jest nią demokracja liberalna – z Sebastianem Dudą rozmawia Ewa Kiedio.

Spotkanie online odbyło się w piątek, 18 grudnia. Punktem wyjścia do rozmowy był tekst „Polityczność chrześcijaństwa asystemowego” Sebasiana Dudy z najnowszego numeru „Więzi”.

Teolog i publicysta pisze w nim: „Z każdym tygodniem dziwnego pandemicznego 2020 r. coraz wyraźniej odsłania się pejzaż duchowego spustoszenia. W Polsce dokonuje się właśnie ostateczny rozpad ram społecznej rzeczywistości, w której od ponad tysiąca lat chrześcijaństwo odgrywało dominującą rolę. Jak więc dziś po chrześcijańsku wpływać na życie społeczne, skoro kończy się epoka cywilizacji chrześcijańskiej?”.

Podziel się

Wiadomość

Czyim jest Pan prorokiem Panie Duda ? Jesteście światłem świata (nie królestwa Bożego) nauczal Jezus. Jeżeli jest sposobność polityczna to i na tym pułapie należy nim świecić a
nie strachać się prześladowań systemu. Nie zgadzam się z Panem Dudą. Uważam ze gdzieś się on tu zgubił po drodze własnych doświadczeń. Krolestwo Boże to nie system ale i w systemie mozna wiele zdziałać dla dobra ludzi z Tego Świata,
ludzi pogubionych i zbałamuconych na naróżne sposoby.

Uważam że jest Pan w wielkim błędzie.