Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Akcja przeciwko Komunii świętej na rękę to sabotaż

Baner akcji „STOP Komunii świętej na rękę!” na ulicach Warszawy. Fot. Maryna Czaplińska

Dziwi mnie, że nie przeszkadza wielu duchownym i wiernym świeckim. To przecież wprost podważenie aktualnej nauki Kościoła.

Stowarzyszenie im. Piotra Skargi i zrzeszone z nim portal PCh24.pl i „Polonia Christiana” wyrządzają wiele szkody Kościołowi w Polsce. Jątrzą, dzielą i prowadzą do niezgody. W wolnym kraju każdy ma prawo do wypowiedzi. Ale podjudzanie przeciwko papieżowi Franciszkowi, wykorzystywanie słabej wiedzy bądź niewiedzy religijnej wielu katolików, powoływanie się na rzekomą obronę prawdziwej wiary (gdy głosi się coś, czego Kościół nie naucza) to działanie sabotażowe. Ponadto stawanie okoniem do nauczania Soboru Watykańskiego II jest także odrzucaniem działania Ducha Świętego w Kościele.

Aż wstyd, że powołują się przy tym na mojego współbrata, jezuitę Piotra Skargę. Treściami tych portali karmi się wielu duchownych, którzy z kolei rozpowszechniają domysły, teorie spiskowe i stają się jeszcze bardziej antypapiescy. Nie wspominam już o starszych ludziach zmanipulowanych do zapłaty za wysłane im bez pytania materiały „ewangelizacyjne-pobożnościowe”.

Wesprzyj Więź.pl

Pomysł z akcją występującą przeciwko Komunii świętej na rękę jest przecież wprost podważeniem aktualnej nauki Kościoła w tej kwestii. I dziwi mnie, że to nie przeszkadza wielu duchownym i wiernym świeckim.

Zagubienie wśród wierzących narasta. Ktoś zbija na tym kapitał

Jeszcze nie spotkałem osoby, która przyjmowałaby Komunię świętą z tak brudnymi rękami. Ale zabrudzone serce już nieraz oczyszczałem mocą Bożą w konfesjonale.

Wesprzyj Więź

Klerykalne podtrzymywanie błędnego przekonania, że Ciała Pańskiego mogą dotykać tylko wyświęceni szafarze, zakrawa już na jakieś celowe działanie. Jakby święcenia były jakąś magią, a namaszczenie rąk prezbitera (które jest tylko znakiem wyjaśniającym) ochroną przed grzechem, wirusami, głupotą itd. W każdym razie zagubienie wśród wierzących narasta. I ktoś jeszcze zbija na tym kapitał. To nie idzie w dobrym kierunku i wszyscy za to już płacimy słoną cenę.

Tekst opublikowany pierwotnie na Facebooku

Przeczytaj także:
Pandemia, religia, fanatyzm
Biskupi chcą lepszej katechezy dorosłych. „Pandemia ujawniła braki”

Podziel się

Wiadomość

Zgadzam się z Autorem co do dopuszczalności komunii na rękę, oraz z tym, że forma głoszenia poglądu przeciwnego niszczy Kościół. Co do reszty, proponuje wyświechtany eksperyment:

Tygodnik Powszechny i zrzeszone z nim Wydawnictwo ZNAK wyrządzają wiele szkody Kościołowi w Polsce. Jątrzą, dzielą i prowadzą do niezgody. W wolnym kraju każdy ma prawo do wypowiedzi. Ale podjudzanie przeciwko papieżowi Benedyktowi XVI, wykorzystywanie słabej wiedzy bądź niewiedzy religijnej wielu katolików, powoływanie się na rzekomą obronę prawdziwej wiary (gdy głosi się coś, czego Kościół nie naucza) to działanie sabotażowe. Ponadto stawanie okoniem do nauczania Soboru Trydenckiego jest także odrzucaniem działania Ducha Świętego w Kościele.

Autor odmawia prawa głoszenia przeciwnych poglądów, niż dominujące w aktualnym, głównym nurcie Kościoła. Więc pytanie – ilu jest katolików otwartych w Kościele otwartym? Otwartość tylko w lewo nie jest żadną otwartością, tylko taką samą postawą, jaką demonstruje większość obrońców Tradycji. Etycznie stawiam znak równości.

W pełni zgadzam się z Autorem. Nie rozumiem tego zapatrzenia w “naszego” papieża Jana Pawła II, który – jak się okazuje – nie był bez winy w wielu kwestiach, i krytykę papieża Franciszka, który chce wreszcie ukrócić klerykalizm i przywrócić Kościół wiernym. Bo Kościół NIE NALEŻY do księży – zmanierowanych, goniących za pieniądzem, absolutnie nieczułych na krzywdę i cierpienie tych, których powinni prowadzić do Boga. Jak można, jak abp Dziwisz, wybierać lojalność wobec księży-pedofilów nad sprawiedliwość? To się nie mieści w głowie! Abpa Dziwisza też mamy dzięki JPII, na marginesie.

Zgadzam się że wypowiedzi dzielą zamiast łączyć jes,zcze w tak trudnym okresie pandemia. Nauka Kościoła jest jasna trzeba się w podporządkować, i jasno mówić o tym w kościele. Może sie nie to nie podobać ale trzeba pokory i przyjąć naukę.

Mt 23, ….. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać……

OD KIEDY LUDZKOŚĆ ZOSTALA “SKAŻONA” GRZECHEM PIERWORODNYM, OD WTEDY ZAWSZE JEST KTOS KTO LUBI BAŁAGAN I CO GORZEJ, JAK KOŚCIÓŁ ZAMIENIA SIĘ W BIZNES, WIARA ZACZYNA PLAJTOWAĆ.