Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Proboszcz z Ostrowca aresztowany, kuria wydaje oświadczenie

Wnętrze bazyliki katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu. Fot. diecezjasandomierska.pl

Wyrażamy nadzieję, że prowadzone postępowanie kanoniczne i świeckie doprowadzi do pełnego wyjaśnienia sprawy. Zapewniamy o współpracy ze Stolicą Apostolską i Prokuraturą – pisze ks. Tomasz Lis, rzecznik kurii w Sandomierzu.

15 września ks. Józef G., proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące w związku z toczącym się przeciwko niemu śledztwem o molestowanie małoletniego.

3 dni później oświadczenie wydał rzecznik kurii w Sandomierzu, ks. Tomasz Lis. „W związku z tymczasowym aresztowaniem ks. Józefa G., któremu postawiono m.in. zarzuty wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej, wyrażamy nadzieję, że prowadzone postępowanie kanoniczne i świeckie doprowadzi do pełnego wyjaśnienia tej sprawy. Zapewniamy o współpracy ze Stolicą Apostolską i Prokuraturą” – napisał duchowny.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

„Przepraszając za zło pedofilii Pokrzywdzonych i wspólnotę Kościoła, jesteśmy blisko duszpasterzy i wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, gdzie miało dojść do przestępstwa w latach 2005 – 2006 i parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pracował ww. duchowny” – czytamy.

Ks. G. grozi od 2 do 12 lat więzienia.

KAI, DJ

Podziel się

2
Wiadomość