Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Proboszcz z Ostrowca Świętokrzyskiego aresztowany

Ks. Józef G., proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące w związku z toczącym się przeciwko niemu śledztwem o molestowanie małoletniego.

Podejrzany zarzucane mu przestępstwo miał popełnić na przestrzeni lat 2005-2006, kiedy to pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

Wesprzyj Więź.pl

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu poinformowała, że postępowanie w sprawie ks. Józefa G. zostało wszczęte 24 czerwca 2019 roku na skutek zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa przez oficjała Sandomierskiego Sądu Biskupiego. „W toku prowadzonego śledztwa, dzięki ścisłej współpracy z Sandomierską Kurią Diecezjalną, został zebrany niezbędny materiał dowodowy, który finalnie stanowił podstawę zarzutów przedstawionych w/wym. podejrzanemu” – czytamy w komunikacie tarnobrzeskiej prokuratury.

Ks. Józef G. został zatrzymany 15 września br. Przedstawiono mu zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia oraz bezprawnego wpływanie na pokrzywdzonego, celem złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań. Przesłuchany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. „Złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym materiałem dowodowym” – informuje tarnowska prokuratura. Na jej wniosek, 17 września Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec ks. G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wesprzyj Więź

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu pracuje nad wyjaśnieniem sprawy. Jej rzecznik, Andrzej Dubiel, mówi, że zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 200 par. 1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

W wydanym 18 września komunikacie rzecznik kurii sandomierskiej ks. Tomasz Lis wyraził nadzieję, że prowadzone postępowanie kanoniczne i świeckie doprowadzi do pełnego wyjaśnienia sprawy ks. Józefa G. „Zapewniamy o współpracy ze Stolicą Apostolską i Prokuraturą” – napisał duchowny. 

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość