Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Nowy rzecznik episkopatu: Wierzę w możliwość dobrej współpracy ze wszystkimi mediami

Leszek Gęsiak SJ. Fot. Radio Głos / YouTube

Nie ma mediów nieżyczliwych, pragnę współpracować z każdym – mówi w wywiadzie dla KAI o. Leszek Gęsiak.

Biskupi wybrali dziś jezuitę o. Leszka Gęsiaka na rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. To medioznawca, kierownik Katedry Mediów i Komunikacji Społecznej Akademii Ignatianum w Krakowie, a wcześniej kierownik Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego.

W rozmowie z o. Stanisławem Tasiemskim z Katolickiej Agencji Informacyjnej o. Gęsiak przyznaje, że nowa funkcja jest dla niego dużym zaskoczeniem, dzisiejszy wybór zburzył jego dotychczasowe plany związane z uczelnią. „Będę musiał poprzestawiać się na inne tory – nie wiem, jak to będzie wyglądać. Wiem, że to trudne zadanie, ale z Bożą pomocą, po rozeznaniu i poszukaniu woli Bożej, wiem, że wszystko uda się zrobić. Kościół w Polsce ma wiele problemów, z którymi musi się zmierzyć, musimy próbować to zadanie podjąć” – stwierdza.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Przyznaje, że dzięki pracy w Radiu Watykańskim „trochę” rozumie media. To doświadczenie, jego zdaniem, będzie ważne „w szukaniu dobrych odpowiedzi”, bo – jak zaznacza – „dzisiaj w Kościele w Polsce media są bardzo istotne. Ludzie potrzebują dobrej, rzetelnej, pełnej i prawdziwej informacji”. „I będę ją próbował dziennikarzom dostarczyć” – deklaruje.

Na uwagę o. Tasiemskiego, że nie wszystkie media są dla Kościoła życzliwe, nowy rzecznik episkopatu odpowiada: „Nie ma mediów nieżyczliwych. Oczywiście ideologicznie są pewnie takie, które walczą z Kościołem. Spróbujemy natomiast dać wszystkim szansę na możliwość dobrej współpracy. Wierzę, że przy dobrej woli z dwóch stron nawet media «nieżyczliwe» są w stanie dobrze współpracować i przekazywać prawdę o Kościele, a to jest w tej chwili najważniejsze”.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość