Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi wzywa władze do uwolnienia zatrzymanych

Strajk MZKC w Mińsku 17 sierpnia. Na pierwszym planie Maria Kolesnikova, jedna z liderek protestów. Fot. Irina Arahovskaya / Vot-tak.tv / Belsat.eu

Abp Tadeusz Kondrusiewicz prosi też ministra spraw wewnętrznych o umożliwienie księżom odwiedzenia osób przebywających w aresztach.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz zaapelował do ministra spraw wewnętrznych Republiki Białorusi Jurija Karajewa o uwolnienie osób zatrzymanych po protestach, jakie wybuchły w związku z oszustwami w wyborach prezydenckich – informuje portal catholic by.

Wesprzyj Więź.pl

Metropolita mińsko-mohylewski zwrócił się też z prośbą o umożliwienie księżom odwiedzenia osób zatrzymanych, w celu udzielenia im niezbędnej pomocy, zwłaszcza duchowej.

Abp Kondrusiewicz poprosił ministra o osobiste przyjęcie go w celu omówienia obecnej trudnej sytuacji, aby zapobiec ewentualnym aktom przemocy.

Wesprzyj Więź

Przypomnijmy. W ostatnią niedzielę w kościołach na Białorusi odczytany został apel tamtejszych biskupów, w którym potępiali oni akty przemocy oraz prosili o „zakończenie niepotrzebnej agresji i rozpoczęcie dialogu dla dobra człowieka i całego społeczeństwa”.

Przeczytaj też teksty:
Igora Isajewa „Jak liderka z przypadku przywróciła społeczeństwu głos. Historia sukcesu białoruskiej opozycji” ,
Łukasza Kobeszki „Łukaszenka, białoruski Milošević”
oraz Dominika Wilczewskiego „Polska nie może udzielić Białorusi konkretnego wsparcia. Z własnej woli”

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość