Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Premiera książki „Nie ma wiary bez pytań”. Z ks. Andrzejem Pęcherzewskim rozmawiał Damian Jankowski

Damian Jankowski, ks. Andrzej Pęcherzewski, „Nie ma wiary bez pytań”, Wydawnictwo Więź, Warszawa 2020

Rozmowa redaktora „Więzi” z terapeutą, teologiem i proboszczem nadmorskich Dąbek o polskiej religijności, chrześcijańskiej (nie)dojrzałości, relacji między religią a psychoanalizą – jest już dostępna w Wydawnictwie Więź.

Czy księżom przydałoby się przygotowanie psychologiczne? Czy psychoanaliza zastąpi spowiedź? Skąd popularność mszy o uzdrowienie i egzorcyzmów? Czy religia jest źródłem cierpień? Co zrobić, by Kościół był wspólnotą, a nie korporacją? Czy Bóg jest wszechmocny? Gdzie kończy się przypadek, a zaczyna cud? – odpowiedzi na te i inne trudne pytania szuka ks. Andrzej Pęcherzewski w książce „Nie ma wiary bez pytań” – osobistej rozmowie prowadzonej przez redaktora „Więzi” Damiana Jankowskiego.

Wesprzyj Więź.pl

„Naszym dramatem jako Kościoła pozostaje to, że wydaje nam się, iż wszystko już wiemy, na wszystko mamy gotowe odpowiedzi. W rezultacie zamiast indywidualnego rozeznawania stosujemy gotowe matryce” – mówi ks. Pęcherzewski.

Ta książka to szczera rozmowa dwóch osób, które próbują zmierzyć się z najbardziej fundamentalnymi pytaniami – o sens życia i możliwość wiary. Nie uciekają przy tym od spojrzenia na obecny kryzys instytucji Kościoła.

Wesprzyj Więź

Andrzej Pęcherzewski jest proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Dąbkach k. Darłowa, terapeutą, teologiem. Ukończył trzyletnie szkolenie psychoterapii psychoanalitycznej i roczne studium pomocy psychologicznej w Trójmiejskim Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej. Półkrwi warszawiak, reszta ze Szwajcarii Połczyńskiej.

Damian Jankowski jest publicystą, krytykiem filmowym, redaktorem Więź.pl, członkiem Zespołu Laboratorium „Więzi”. To absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor książki „Innego cudu nie będzie” – wywiadu rzeki z Wacławem Oszajcą SJ.

Książkę „Nie ma wiary bez pytań” kupicie tutaj.

Podziel się

Wiadomość