Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Przewodniczący episkopatu do Żydów: Tegoroczna Pascha przypomina o wartości braterstwa

Arcybiskup Stanisław Gądecki i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich podczas obchodów X Dnia Judaizmu w Poznaniu. Fot. z archiwum Stowarzyszenia Coexist.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski i katolików w Polsce pragnę życzyć, by święto Paschy przyniosło Wam prawdziwy wewnętrzny pokój i światło nadziei, a strapionym pocieszenie – pisze abp Stanisław Gądecki do wspólnoty żydowskiej Polsce.

W liście do naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że Pascha, której świętowanie rozpoczynają dziś wyznawcy judaizmu na całym świecie, jest „wielkim uniwersalnym symbolem przejścia od zniewolenia do wolności, z ciemności do światła, ze śmierci do życia”.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Abp Gądecki zwraca uwagę, że „tegoroczne wspomnienie wyjścia Izraela z niewoli Egiptu przypada w trudnym czasie pandemii, która stanowi dla nas pewną formę poddania dotychczasowej wolności nieznanym dotąd ograniczeniom. W tym czasie jeszcze bardziej dostrzegamy wielką wartość międzyludzkiego braterstwa, wspólnoty i czynów miłosierdzia”.

„W imieniu Konferencji Episkopatu Polski i katolików w Polsce pragnę życzyć, by święto Paschy przyniosło Wam prawdziwy wewnętrzny pokój i światło nadziei, a strapionym pocieszenie. Niech błogosławieństwo przedwiecznego Boga spłynie na każdą i każdego z Was” – pisze.

KAI, DJ

Podziel się

1
3
Wiadomość