Lato 2021, nr 2

Zamów

Watykan postanawia: odpust zupełny dla zarażonych koronawirusem

Odpust – bez konieczności spowiedzi i fizycznego przyjęcia Komunii – mogę też uzyskać pracownicy służby zdrowia, rodziny chorych oraz wszyscy, którzy się za nich modlą.

Na świecie trwa pandemia koronawirusa, zmarło już ponad 10 tys. osób. Penitencjaria Apostolska, najwyższy trybunał kościelny w sprawach wewnętrznych, na mocy uprawnień udzielonych jej przez papieża postanowiła o udzieleniu odpustu wiernym dotkniętym zarazą, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, także w modlitwie, o nich się troszczą.

Czytasz Więź? Wspieraj od dziś

Odpust zupełny udzielany jest wiernym dotkniętym przez COVID-19, poddanym kwarantannie w szpitalach lub we własnych domach. Muszą oni wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, łącząc się duchowo za pośrednictwem mediów z celebracją Mszy, odmawianiem różańca, praktyką drogi krzyżowej lub innymi formami pobożności, albo przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Ojcze nasz i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny. Mają też ofiarowywać tę próbę duchową w duchu wiary i miłości względem bliźnich, pragnąc wypełnić warunki zwyczajne (spowiedź sakramentalną, Komunię eucharystyczną i modlitwy zgodnie z intencjami papieża) tak szybko, jak będzie to możliwe.

Pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin chorych i ci, którzy narażając się na zarażenie, pomagają pacjentom z koronawirusem otrzymają dar odpustu zupełnego na tych samych warunkach.

Penitencjaria Apostolska udziela także odpustu osobom nawiedzającym i adorującym Najświętszy Sakrament lub czytającym Pismo Święte przez co najmniej pół godziny, odmawiającym różaniec, odprawiającym drogę krzyżową, albo odmawiającym koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby błagać Boga o ustanie epidemii, ulgę dla cierpiących i zbawienie dla zmarłych.

Wykup prenumeratę „Więzi”
i czytaj bez ograniczeń

Pakiet druk + cyfra 2021

  • Krajowa prenumerata kwartalnika „Więź” na rok 2021 w wersji drukowanej. Numery: wiosna, lato, jesień, zima 2021
  • Te same numery w formatach EPUB, MOBI, PDF
  • Dostęp do treści kwartalnika „Więź” na Więź.pl do końca 2021 roku

Aby dodatkowo wesprzeć „Więź”, wybierz prenumeratę sponsorską. Twoje nazwisko zostanie podane w kolejnym numerze w „Podziękowaniach dla Przyjaciół”.

Jeśli mieszkasz za granicą, napisz do nas na prenumerata@wiez.pl.

Pakiet cyfrowy

  • Dostęp do treści kwartalnika „Więź” na Więź.pl przez kwartał lub rok (od momentu opłacenia)
  • „Więź” w formatach EPUB, MOBI, PDF przez kwartał lub rok

Aby dodatkowo wesprzeć „Więź”, wybierz prenumeratę sponsorską. Twoje nazwisko zostanie podane w kolejnym numerze w „Podziękowaniach dla Przyjaciół”.

Podziel się

Wiadomość

Komentarz

Uważam że taki odpust nie może zastąpić spowiedzi świętej , która dotyczy grzechów ciężkich.
Jezus mówił . Bądźcie zawsze gotowi bo nie znacie dnia ani godziny. Spowiedź św. też nic nie da jeśli nie będzie nawrócenia.
Gdy duch nieczysty wychodzi
z człowieka, przemierza miejsca bezludne w poszukiwaniu wytchnienia.
Lecz gdy go nie znajdzie, mówi: Wrócę do mojego domu, tam, skąd wyszedłem. Jeśli przychodzi i zastaje dom
wysprzątany i przyozdobiony, wtedy idzie, bierze z sobą siedem innych
duchów, bardziej zepsutych od siebie, wchodzą tam i mieszkają. I końcowy stan tego człowieka staje się gorszy,a
niż był na początku.

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.