Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kard. Tagle przypomina: Jezus urodził się jako uchodźca

Kardynał Luis Tagle w katedrze św. Jerzego w Southwark w 2015 r. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Adwent stwarza sposobność, aby pomyśleć, jak konkretnie możemy pomóc migrantom i uchodźcom – pisze kard. Luis Antonio Tagle.

Przewodniczący Caritas Internationalis i nowo mianowany prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów napisał przesłanie na czas Adwentu.

Wesprzyj Więź.pl

Zwraca w nim uwagę, że Adwent wymaga od nas konkretnych działań i aktów solidarności z potrzebującymi. Okres ten – zdaniem hierarchy – stwarza sposobność, aby pomyśleć, jak możemy pomóc migrantom i uchodźcom.

„Ich trudności przypominają o tych, które przeżywała Święta Rodzina. Musieli opuścić swoje domy i ukrywać się, wielu nie zostało dobrze przyjętych w miejscach, do których trafili, nie było dla nich «miejsc w gospodach ». Ich dzieci przyszły na świat w ubóstwie i chłodzie, z dala od rodzinnych stron” – pisze. – Jeżeli wsłuchamy się w ich historie, zrozumiemy, że są one naszymi historiami. Mamy wspólną drogę i możemy ją razem dzielić – podkreśla kard. Tagle, nawiązując do kampanii Caritas „Share the Journey” przygotowanej na rzecz migrantów i uchodźców.

Wesprzyj Więź

Inspiracją dla tej kampanii była młoda kobieta o imieniu Nasrin, która pracuje dla Caritas w Bangladeszu i zajmuje się dziećmi uchodźców. Zdaniem hierarchy jest ona przykładem „adwentowych cech”. „Poprzez swoją pracę i miłość Nasrin jest współczesnym świadkiem Matki Jezusa, Maryi. Te cechy to: miłość, radość, cierpliwość, pokora i dobroć” – wymienia filipiński hierarcha.

„Jezus urodził się jako uchodźca, w biedzie i trudnych warunkach. Jednak nigdy nie stracił miłości do ludzi. Mam nadzieję, że nikt z nas nigdy nie przestanie kochać” – zaznacza kardynał.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość