Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Abp Jędraszewski zwalnia „jedynie osoby niezamężne”

Abp Marek Jędraszewski, czerwiec 2019. Fot. Episkopat News

W ostatni piątek media obiegła informacja o tym, że metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski rozwiązuje swoje biuro prasowe i zwalnia pięć pracujących w nim kobiet. W sobotę kuria podała nowe informacje.

„Podjęte działania dotyczą zakończenia współpracy jedynie z koordynatorem Biura, panią Joanną Adamik, i jej dwiema najbliższymi współpracowniczkami, które są osobami niezamężnymi” – czytamy w sobotnim komunikacie. „Natomiast dwie pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej”.

Wesprzyj Więź

„Nie znamy przyczyn tej decyzji, nikt nam wcześniej nie przedstawił żadnych merytorycznych uwag na temat jakości naszej pracy – napisała w piątkowym mailu do dziennikarzy Joanna Adamik. – Jako kierująca biurem prasowym wielokrotnie prosiłam, również pisemnie o usprawnienie komunikacji między naszym biurem a Przełożonym, gdy nie otrzymałam odpowiedzi, oddałam się do dyspozycji Przełożonego. Decyzję Księdza Arcybiskupa o zwolnieniu całego zespołu szanujemy, ma do tego prawo, chociaż nie rozumiemy jej przyczyn, a forma jej przekazania jest bardzo bolesna” – tłumaczyła.

Wesprzyj Więź.pl

Co innego mówi w odpowiedzi na jej słowa kuria: „Należy zaznaczyć, że pani Joanna Adamik w dniu 10 sierpnia br. w piśmie skierowanym na ręce Księdza Arcybiskupa stwierdziła, m.in.: «(…) wyrażając szczerą wdzięczność za ostatnie lata i miesiące pracy i służby dla Księdza Arcybiskupa, także za wszystkie gesty i słowa osobistej życzliwości wobec mnie i moich bliskich, proszę o zwolnienie mnie z obowiązków». Ta prośba została ostatecznie przyjęta w dniu 19 bm., przy zachowaniu umownego (miesięcznego) trybu wypowiedzenia i wynagrodzenia, pomimo rezygnacji ze świadczenia pracy”.

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość

Czyli papiez Francesco mial rację, odmawiając mu biretu kardynalskiego.
Jezus powiedział.
Dobry pasterz zostawia trzodę a idzie za zgubioną owcą.
Najemnik, ponieważ jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach rozprasza.”
Takie postawy otwierają zagrode owczarni dla wilków.
Pan Jędraszewski właśnie udowodnił sam sobie i Kościołowi kim jest.