Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Wasz ból jest naszym”. Kluby „TP” solidarne ze zranionymi słowami abp. Jędraszewskiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy świętej w Bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie 20 października 2016 r. Fot. Mazur/episkopat.pl

Zaangażowanie się części biskupów w sterowaną przez obóz rządzący ideologiczną propagandę może przynieść Kościołowi jedynie straty i jest całkiem sprzeczne z postawą chrześcijanina – czytamy w oświadczeniu Klubów „Tygodnika Powszechnego”.

Kluby „Tygodnika Powszechnego” wydały wczoraj oświadczenie w sprawie słów abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. Członkowie Klubów zaznaczają w nim, że „z niepokojem i zażenowaniem przyjęli włączenie się kilku prominentnych przedstawicieli polskiej hierarchii kościelnej w kampanię wymierzoną przeciwko sztucznie wykreowanemu wrogowi – osobom LGBT i rzekomej ideologii LGBT”. Te wypowiedzi – kontynuują autorzy tekstu –„pogłębiły rosnącą i tak w kraju atmosferę nienawiści”.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Zdaniem klubowiczów, słowa abp. Jędraszewskiego „stoją w skrajnej sprzeczności z postawą papieża Franciszka”. „Zaangażowanie się części biskupów w sterowaną przez obóz rządzący ideologiczną propagandę może przynieść Kościołowi jedynie straty i – w naszym odczuciu – jest całkiem sprzeczne z postawą chrześcijanina, a wzorem takiej postawy powinien być przecież w Kościele biskup” – czytamy.

Autorzy oświadczenia przekazują „słowa solidarności i wsparcia wszystkim, których zraniła wypowiedź abp. Jędraszewskiego”. „Wasz ból i poczucie urażonej ludzkiej godności są także naszymi” – zaznaczają.

DJ

Podziel się

Wiadomość