Zima 2022, nr 4

Zamów

Tomasz Dostatni OP: Słowa abp. Jędraszewskiego wyrzucają ludzi z Kościoła

Abp Marek Jędraszewski. Fot. Marcin Mazur / episkopat.pl

Słowa abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie” są sprzeczne z Ewangelią. Ktoś musi to publicznie powiedzieć, spokojnie i jednoznacznie – pisze dominikanin o. Tomasz Dostatni.

Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, odprawił w czwartek Mszę św. z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W homilii stwierdził, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Do homilii arcybiskupa odnosi się dominikanin o. Tomasz Dostatni na łamach „Gazety Wyborczej”. Jak zauważa, „słowa metropolity krakowskiego padły w czasie mszy świętej, podczas której my, kapłani, mamy ludzi podnosić na duchu, stwarzając przestrzeń do mistycznego kontaktu człowieka z Bogiem”. „Wszystkie słowa dzielące ludzi, stygmatyzujące i nienawistne, przekreślają najgłębszą istotę mszy. Trzeba więc dopowiedzieć do końca: słowa arcybiskupa Jędraszewskiego są sprzeczne z Ewangelią. Ktoś musi to publicznie powiedzieć, spokojnie i jednoznacznie” – pisze.

Dominikanin wyznaje, że jego zdziwienie budzi język arcybiskupa w odniesieniu do homoseksualizmu. „Jakby abp Marek zapomniał, jaką rolę odegrał w Poznaniu w tuszowaniu i w naciskach w stosunku do poznańskich księży w słynnej sprawie arcybiskupa Juliusza Paetza. Czegoś tu nie rozumiem i nie chcę się domyślać, więc może dziś sam arcybiskup Jędraszewski skomentuje swoją postawę i swoje postępowanie z czasów poznańskich. Wielu z nas, i ja też, na to czeka” – czytamy.

Zdaniem lubelskiego teologa i kaznodziei, „tak się kazań nie mówi”, jak zrobił to abp Jędraszewski. „Te słowa zabijają, a nie karmią. Wyrzucają z Kościoła” – podkreśla o. Dostatni.

DJ

Podziel się

Wiadomość

Komentarze (5)

Nie tylko wypowiedzi abpa na temat LGBT są żenujące. Niejednokrotnie wykorzystywał “ambonę” do różnych politycznych wystąpień, np. wygadywania andronów na temat katastrofy smoleńskiej.

Czy Tomasz Dostatni zna List do Rzymian? Tak tylko pytam retorycznie…
Warto przeczytać zwłaszcza rozdział pierwszy.

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.