Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Jak katolicy powinni zareagować na pedofilię w Kościele?

Damian Jankowski. Fot. Więź

Czy jedyną formą nacisku na biskupów jest porzucenie Kościoła?

Moim zdaniem krytyczny moment, w którym jesteśmy, wymaga raczej zaangażowania, a nie odejścia. Ale staram się zrozumieć ludzi głęboko zranionych albo zniechęconych przez Kościół, którzy odchodzą. Mam tylko nadzieję, że nawet jeśli ktoś odchodzi od Kościoła, to nie odchodzi od Boga.

Nasz kanał powstaje dzięki Waszemu wsparciu na Patronite.

Wesprzyj Więź.pl

Podziel się

Wiadomość

Panie Damianie, w załączniku TP przypominający sprawę Bp. Petza ilu ludzi straciło wiarę ilu ludziom złamano życie duchowe. Zysk średni Bp. Petz niby osunięty a mieszkający w pałacu. Inni biskupi nadal sa i dewastują Kościół. https://www.tygodnikpowszechny.pl/swiadectwo-158861 bezradność nie tylko nas katolików świeckich ale tu i rektorzy seminarium i prof. seminariów polegli. Przecież stopień niesprawiedliwości jaki obecnie istnieje jest nieprawdopodobny. Jak PiS wygra najbliższe wybory dokumentnie zniszczy wszystko. Mamy do czynienia z mafia PiS-owo – Rydzykową. No jak ktoś trochę połączy fakty bogacenia się tej włądzy z Bp. Głodziem, księżmi pracującymi w wojsku, Bp. Jędraszewskim bo zgroza ogarnia. Ten układ jest układem mafijnym. Póki co jestem w Kościele bo jest Więź jest TP jest Hołownia sa Dominikanie. ale zgroza co się z tym Kościołem dzieje.

A tu pokazane konsekwencje zmian prawnych jakie wprowadza PiS https://www.facebook.com/piotr.kujawinski.5/videos/2306522419398442/?t=893

Najbardziej z tego filmu przeraża mnie zestaw: “sąd stosuje na wniosek prokuratora” w omawianym przepisie, który tym się różni od “sąd może”, że tu już nie ma decyzji sądu – jeśli prokurator złoży określony wniosek, to sąd nie ma co rozważać, tylko musi zastosować środek wskazany przez prokuratora. To jest przesunięcie orzekania w ręce prokuratury, wciśnięte nocą, pod płaszczykiem wrzaskliwego chronienia dzieci. W tym świetle nic nie mogę jako świecki. PiS wspiera biskupów chroniących pedofilie i niszczących Kościół nigdy tego wyraźniej nie było widać..