Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Marianie ujawniają: ks. Makulski odsunięty od działalności duszpasterskiej

Kadr z filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski w swoim filmie „Tylko nie mów nikomu” bezskutecznie próbował dowiedzieć się, co dzieje się z ks. Eugeniuszem Makulskim, oskarżonym o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Marianie ujawnili dziś, został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej.

Wesprzyj Więź

Ks. Eugeniusz Makulski, budowniczy bazyliki w Licheniu, jest jednym z negatywnych bohaterów dokumentu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego. Reżyser przytacza w filmie list człowieka, który oskarża zakonnika o wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie. Próbuje też ustalić miejsce pobytu oskarżonego. Ks. Piotr Kieniewicz, sekretarz prowincji, nie chciał w rozmowie z twórcami zdradzić, czym zakończyło się toczone kilka lat temu postępowanie przeciwko ks. Makulskiemu.

Wesprzyj Więź.pl

Dziś zgromadzenie księży marianów przekazało Katolickiej Agencji Informacyjnej oświadczenie. „Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC – zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej” – czytamy w nim.

KAI, DJ

Zranieni w Kościele

Podziel się

Wiadomość