Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Franciszek otrzymał od Fundacji „Nie lękajcie się” raport o pedofilii

Prezes Fundacji Fundacji „Nie lękajcie się” Marek Lisiński podczas spotkania z papieżem Franciszkiem w Rzymie 20 lutego 2019 r. Fot. Joanna Scheuring-Wielgus / Facebook

Papież Franciszek obiecał, że przeczyta raport przed watykańskim szczytem i ucałował w dłoń Marka Lisińskiego, prezesa Fundacji „Nie lękajcie się”.

Po dzisiejszej audiencji generalnej w Rzymie Marek Lisiński, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus i Agata Diduszko wręczyli papieżowi Franciszkowi raport o wykorzystywaniu małoletnich w Kościele w Polsce przygotowany przez Fundację „Nie lękajcie się”.

Wesprzyj Więź

„Papież Franciszek spotkał się z nami, wziął raport o polskich biskupach i obiecał, że przeczyta przed synodem” [pisownia oryginalna – chodzi o szczyt na temat wykorzystywania małoletnich w Kościele, który zacznie się jutro w Watykanie] – napisała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus na twitterze.

Wesprzyj Więź.pl

Na zdjęciach opublikowanych na Facebooku przez Marka Lisińskiego, prezesa Fundacji „Nie Lękajcie się”, który sam jest ofiarą księdza pedofila, widać, że podczas spotkania papież ucałował jego dłoń.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość