Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Joanna Sadzik ponownie prezesem Stowarzyszenia „Wiosna”

Joanna Sadzik. Fot. Sabina Labe / Materiały Stowarzyszenia „Wiosna”

Decyzję w tej sprawie podjął dziś w nocy zarząd stowarzyszenia.

Joanna Sadzik, która jesienią zastąpiła oskarżonego o mobbing ks. Jacka Stryczka, a tydzień temu została nagle odwołana z funkcji prezesa Stowarzyszenia „Wiosna”, wróciła dziś na stanowisko.

Wesprzyj Więź.pl

Zarząd „Wiosny” wydał oświadczenie. Podkreśla w nim, że mimo kryzysu starano się działać bez uszczerbku dla akcji charytatywnych, przede wszystkim „Szlachetnej Paczki”. „Zrobiliśmy wszystko, by ani jedna rodzina i ani jedno dziecko, które miały otrzymać od nas pomoc, nie pozostały bez wsparcia. W 18. edycji Szlachetnej Paczki pomogliśmy prawie 17 tysiącom rodzin, a pomoc osiągnęła wartość ponad 47 mln złotych. Udało się” – czytamy.

Wesprzyj Więź

Stowarzyszenie chce dowartościować wolontariuszy. Zarząd postanowił o „rozszerzeniu i demokratyzacji składu” walnego zgromadzenia o osoby realnie reprezentujące „Szlachetną Paczkę”, czyli przedstawicieli wolontariuszy, pracowników oraz ekspertów.

Joanna Sadzik wróciła na stanowisko prezesa zarządu Stowarzyszenia „Wiosna” tydzień po tym, jak została odwołana i zastąpiona przez ks. Grzegorza Babiarza, psychoterapeutę, wychowawcę i byłego prefekta studiów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Według Onetu jej odwołanie miało być zaplanowane przez osoby blisko związane z ks. Jackiem Stryczkiem. Spowodowało to kolejny kryzys w organizacji – rezygnację złożyli członkowie zarządu.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość