Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Władze Gdańska spotkały się z rodziną zabójcy Pawła Adamowicza

Księga kondolencyjna w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

Prosimy, by, tak jak zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent, objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem – pisze Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska.

Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska do spraw polityki społecznej, spotkał się dziś z matką Sfefana W., zabójcy Pawła Adamowicza. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

„Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i zdruzgotani, łączą się w bólu z najbliższymi Prezydenta oraz gdańszczankami i gdańszczanami” – napisał zastępca prezydenta na swoim facebookowym profilu. „Prosimy, by, tak jak zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent, objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem. Nie może być naszej zgody na hejt, przemoc oraz słowa, które ranią i zabijają…” – zaapelował.

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek na skutek odniesionych ran po ataku nożownika. Miał 53 lata. Od 1998 roku był prezydentem Gdańska.

DJ

Podziel się

Wiadomość

Bardzo dobrze że wiceprezydent Gdańska spotkał się z rodzina mordercy Pawła Adamowicza bo ona nie jest niczemu winna i również potrzebuje w tej całej sytuacji pomocy i zrozumienia a nie hejtu i nienawiści tak jak niektórzy takie zachowania propagują a Gdańsk i jego władze zachowują się w tej całej tragedii prawdziwie po chrześcijańsku i taką postawę powinno się propagować w ten właśnie sposób można zwalczać hejt , mowę nienawiści i władze miasta Gdańska i Gdańszczanie to pokazują brawo.