Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Nie ma zgody Kurii Warszawskiej na Mszę polową przed Marszem Niepodległości

Marsz Niepodległości w Warszawie, 11 listopada 2017 r. Fot. TG Sokół Lublin / na licencji CC

Kuria Metropolitalna Warszawska nie wyraziła zgody na dodatkowe Msze św. w dniu Narodowego Święta Niepodległości – napisał w swoim komunikacie rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

„W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi Mszy św. w dniu 11 listopada przy Pomniku Katyńskim oraz z faktem, że zaproszenie na tę Mszę św. wciąż znajduje się na stronie internetowej Marszu Niepodległości informujemy, że Kuria Metropolitalna Warszawska nie wyraziła zgody na dodatkowe Msze św. w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny poprzez udział we Mszach Świętych odprawianych bardzo licznie we wszystkich kościołach według porządku niedzielnego. Na wspólną Mszę św. Jubileuszową za Ojczyznę, celebrowaną z udziałem władz kościelnych i państwowych, zapraszamy na godzinę 9 do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie” – czytamy w komunikacie rzecznika archidiecezji warszawskiej.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Ks. Przemysław Śliwiński poinformował także, że zgodnie z decyzją kard. Kazimierza Nycza, podczas Narodowego Święta Niepodległości proboszczowie i rektorzy kościołów mogą skorzystać z formularza „Modlitwa za Ojczyznę lub Miasto”.

Tegoroczny Marsz Niepodległości będzie wspólnym wydarzeniem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz władz państwowych (strony ustaliły to w piątek, 9 listopada). Zacznie się o 14 na warszawskim rondzie im. Romana Dmowskiego. W stronę Stadionu Narodowego wyruszy o 15, po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy.

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość