Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Przebaczmy sami sobie. Przesłanie naczelnego rabina Polski na Jom Kipur

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Fot. BP KEP

Jako naczelny rabin Polski i jako osoba prywatna – Michael Schudrich – chciałbym prosić Was o przebaczenie, o przebaczenie naszej społeczności i naszemu narodowi. Być może zawiodłem Was lub ktoś w synagodze okrutnie was potraktował. Wybaczcie nam, nikt nie jest idealny.

Przesłanie naczelnego rabina Polski na Jom Kipur:

Szana Towa,

Wesprzyj Więź

We wtorek tuż przed zachodem słońca, Żydzi na całym świecie zgromadzą się, by prosić siebie nawzajem i Boga o przebaczenie. Jako naczelny rabin Polski i jako osoba prywatna – Michael Schudrich – chciałbym skorzystać z tej okazji i prosić Was o przebaczenie, o przebaczenie naszej społeczności i naszemu narodowi. Być może zawiodłem Was lub ktoś w synagodze okrutnie was potraktował. Wybaczcie nam, nikt nie jest idealny i każdemu czegoś brakuje, dopóki nie jesteśmy wszyscy razem.

Jest jeszcze jedna osoba, której chciałbym, żebyśmy wszyscy przebaczyli – samym sobie. To naturalne, iż często nie spełniamy swoich własnych oczekiwań, czasem nawet robimy rzeczy, które są dla nas szkodliwe i sprzeczne z naszymi własnymi przekonaniami.

Teraz, jak co roku, nadszedł czas, gdy nasze serca pełne są wystarczającej ilości miłości byśmy mogli sobie przebaczyć. Zapraszam nas wszystkich do wstąpienia z odwagą nadzieją i przebaczeniem w nowy rok. Zacznijmy od początku, budując rok jedności i błogosławieństwa.

Podziel się

Wiadomość