Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kard. Nycz po reportażu o neonazistach: Był to dla mnie smutny wieczór

Kard. Kazimierz Nycz 14 października 2017 r. podczas 377. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na KUL. Fot. Tomasz Koryszko / KUL

Aż trudno to sobie wyobrazić – powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz pytany o reportaż o neonazistach w Polsce. W sobotni wieczór stacja TVN24 wyemitowała materiał, w którym pokazano m.in. obchody rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

Metropolita warszawski nie chciał szeroko komentować tej sprawy, by – jak się wyraził – jej „nie rozpowszechniać”. Przyznał, że reportaż oglądał. „Był to dla mnie naprawdę smutny wieczór” – wyznał kard. Nycz. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że młodzi ludzie „tacy nie są”, a grupa pokazana w reportażu to „margines”.

Wesprzyj Więź

Kardynał podkreślił ogromną odpowiedzialność tych, którzy powinni zareagować na takie wydarzenia, jak te pokazane w reportażu. – Nie daj Boże, żeby się to wszystko rozszerzało, bo aż trudno sobie to wyobrazić, że można świętować coś takiego, jak to, co pokazano w materiale – podkreślił metropolita warszawski.

Wesprzyj Więź.pl

W sobotę wieczorem stacja TVN24 wyemitowała reportaż zatytułowany „Polscy neonaziści”. Nagrania wykonane ukrytą kamerą pokazują m.in. odbywające się w okolicach Wodzisławia Śląskiego obchody rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość

Ten “margines”, a przynajmniej jego wielotysięczna reprezentacja odebrał błogosławieństwo od braci Paulinów na Jadnej Górze. Ten “margines” ze swymi sztandarami bierze udział we Mszach za Ojczyznę. Proszę nie oburzać się teraz na to, że dzięki między innymi Waszemu (duchowieństwa) wsparciu, ludzie spod znaku swastyki poczuli się silni.